Jarní sprint je ideální příležitostí k seznámení s orientačním během

Jarní sprint proběhne už po patnácté. Foto: SK Praga

Netradiční orientační běh v prostředí městské zástavby, Jarní sprint, pozve sportovce v rámci svého patnáctého ročníku v sobotu 19. března do Hrdlořez. V Praze tentokrát nebudou běžcům stát v cestě neprostupné hustníky, ale opuštěné stavby, ploty a další nástrahy perfiferie. Jak uvádějí sami organizátoři, zapojení se mohou těšit na fúzi velkoměsta s přírodou.

„Na další ročník se už nesmírně těšíme. Jsme praví nadšenci, akce, již pořádáme je vlastně rodinný podnik. Pro běžce se pokaždé snažíme vymyslet nějakou novinku, loni to byla speciální mapa zvaná housenka, letos jsme nachystali dosud nejdelší trať v historii, měřit bude sedm a půl kilometru,“ popsal Petr Baldrian z pořádajícího Sportovního klubu Praga.

Registrace na shromaždišti v areálu Venkovní posilovny Smetanka bude od 10 do 11,30 hodin, během ní budou závodníkům přiděleny startovní časy, přičemž první se na trasy vydají v 10,30 hodin. Na výběr budou čtyři možnosti – nejkratší, dvoukilometrová, krátká, čtyřkilometrová, střední pětiapůlkilometrová a dlouhá sedmiapůlkilometrová distance s podtitulem pražskou periferií tam a zase zpátky.

„Moc rádi u nás uvítáme kohokoliv, kdo si chce orientační běh vyzkoušet. Předchozí zkušenosti přitom nejsou nutné, vše vysvětlíme na místě a poradíme, jak na to. Naše akce má i další rozměr, a to společenský, setkávací. Rádi se totiž na novou generaci chodí podívat pamětníci jako třeba legenda SK Praga pan Richard Samohýl, který letos oslaví už čtyřiadevadesáté narozeniny,“ uvedl Petr Baldrian.