Jarní turnaj H. B. mostové jeřáby cup v Prachaticích prověří stolní tenisty

V Prachaticích se chystá 13. ročník Jarního turnaje H. B. mostové jeřáby cup. Foto: Vladimír Klíma

Zima se pomalu loučí a přichází čas, kdy se příroda opět zazelená, což připomíná svým názvem i Jarní turnaj H. B. mostové jeřáby cup. Ten v sobotu 11. března sezve hráče stolního tenisu do Prachatic, aby se mezi sebou utkali v rámci 13. ročníku akce. Organizátoři očekávají, že se zapojí přibližně sedmdesát neregistrovaných hráčů.

„V roce 2008 jsme nově zakládali náš Sportovní klub H. B. mostové jeřáby. A spolu s tím časem přišel i nápad začít pořádat turnaj, v jehož rámci by se pořádně zapojili rovněž neregistrovaní hráči. Lze tedy říct, že ve své současné podobě představuje náš turnaj ´dva v jednom´. První, samozřejmě ta hlavní, větev je určena neregistrovaným hráčům, kteří alespoň pět let nikde organizovaně nepůsobili. Druhý turnaj, Memoriál Martina Pixy, je pak určen pro šestnáct dvojic pozvaných registrovaných hráčů,“ přiblížil podmínky pořadatel Vladimír Klíma.

Ve Sportovní hale Prachatice si dají hráči ping pongu sraz v sobotu v 9 hodin ráno, kdy je oficiální zahájení. Následně všichni neregistrovaní začnou bojovat v rámci svých skupin, jež jsou koncipované tak, aby každý odehrál minimálně deset zápasů. Souběžně bude probíhat turnaj dvojic pro pozvané hosty, v němž se pořadí sestaví na základě výsledků ve čtyřech skupinách a následně i tzv. turnajového pavouka. Zde každou dvojici čekají dvě dvouhry a jedna čtyřhra.

„Program bude opět jistě velmi atraktivní i divácky. Očekáváme opět řadu starých známých, jako třeba partu z Buku u Šumavských Hoštic v čele s tamějším starostou Antonínem Mrázem. Stále je rovněž ve hře účast senátora za Strakonice Tomáše Fialy, o němž jsme zjistili, že si rád pinkne, a pozvali jej. Všichni se mohou těšit na zajímavé věcné ceny, mezi nimiž bude například kazeta piv z pivovaru Kamenice nad Lipou a řada dalších ocenění,“ uvedl Vladimír Klíma.