Jeden sport nestačí? Hradčany nabídnou o víkendu triatlon i kvadriatlon

Někomu by stačilo už jen uplavat půl kilometru, aby si připsal pořádný sportovní výkon. Najdou se ale i borci, kteří jsou schopni následně sednout na horské kolo a ujet dvacet kilometrů a vše ještě dovršit závěrečným pětikilometrovým během. A některým je i triatlon málo, tak si ke klasickým disciplínám přidají jedenáct kilometrů na kolečkových bruslích.

Do Hradčan na Českolipsku se v sobotu 17. června sjedou všichni milovníci sportovní všestrannosti, aby se zúčastnili 6. ročníku závodu Hornettlon, pořádaného partou milovníků sportu. „Nejprve jsme společně hráli florbal a naše družstvo se jmenovalo Mimoňští sršni. Odsud jsme se dostali k anglickému názvu pro sršeň – hornet, a když jsme se pak rozhodli uspořádat triatlonový a kvadriatlonový závod, nazvali jsme jej Hornettlon,“ přibližuje ředitel závodu Ondřej Litresits.

Sportovní klání, jehož se loni zúčastnilo 289 aktérů, však není zdaleka určeno jen jednotlivcům. Zapojit se mohou i týmy – v takovém případě na každého člena připadá jeden úsek a závod probíhá formou štafety, kdy si účastníci mezi sebou předávají štafetový čip. „V rámci jednoho z týmu se nám přihlásily dokonce i třináctileté děti, které rády sportují. Závod je určený skutečně pro každého, kdo má rád pohyb a alespoň trochu sportuje,“ vysvětluje Ondřej Litresits.

Ve startovní listině Hornettlonu jsou stále ještě volná místa, dohlásit se mohou zájemci i přímo na místě v Hradčanech ještě před startem od 8,30 do 12,15 hodin. Následně si své osobní věci mohou uložit do depa., ve 12,30 hodin dostanou poslední informace k závodu a ve 13 hodin se již vydají na trasu. Na první tři v cíli v každé kategorii čekají ceny. Kdo z účastníků se navíc přihlásil předem, může se při akreditaci těšit na startovní balíček plný pěkných dárků.