Jedenáctý terénní triatlon Brdonoš hlásí návrat ke kořenům

Oblíbená událost, která prověří všestrannost mužů a žen nejen z oblasti Brd, vstoupila do druhé dekády své existence. V sobotu 27. července tak po jedenácté vyrazí jednotlivci i týmy v Podlesí na Příbramsku popasovat se s nástrahami terénního triatlonu s názvem Brdonoš.

“V současnosti máme přihlášeno asi 150 jednotlivců a třicet tříčlenných týmů, celkem odhadujeme účast ke třem stovkám dospělých aktérů. Zájem o závodění mají také děti – těch se dosud zapsalo 120. Trať doznala oproti loňsku pouze nepatrných změn, a tak se mohou společně těšit na prověřené terénní nástrahy z let minulých,” uvedl Marcel Forejt z pořádajícího Občanského sdružení Brdonoš.

Jako první budou moci diváci fandit dětem, které čekají závody duatlonu ve složení běh – kolo – běh od 9 hodin ráno. Distance budou odstupňované podle věkových kategorií, zapojit se mohou i ročníky narození 2015 a mladší v doprovodu rodičů. Odpoledne bude patřit dospělým triatlonistům. Ve 13 hodin odstartují muži, když se ponoří do křišťálových vod rybníka Kášák, ve 13,15 hodin je budou následovat ženy a týmy.

Aby se mohli radovat z úspěšného absolvování celého kurzu triatlonu, musejí muži uplavat 300 metrů, poradit si s dvaceti kilometry na horském kole a následně uběhnout tři kilometry po louce. Plavecká vzdálenost je pro ženy shodná, triatlonistky ale čeká na kole patnáct kilometrů a v běhu kilometr a půl, stejný program mají i tříčlenná družstva. Právě týmová soutěž je Brdonošovou specialitou, kdy každý z členů absolvuje jeden úsek trati.

“Letos jedeme podle motta: Návrat ke kořenům. Proto se ti nejlepší mohou těšit na dřevěné medaile, bojovat se ovšem bude také o další zajímavé ceny. Pro účastníky i diváky je připraven bohatý doprovodný program, chybět nebude malování na obličej, tahání na gumovém laně, soutěže se švihadly, hod na koš nebo dětská diskotéka, která se postupně přehoupne v taneční zábavu pro dospělé. Noční nebe opět po roce rovněž ozáří oblíbený velkolepý ohňostroj,” prozradil Marcel Forejt.