Jihočeský Chýnov se chystá na čtyřiadvacátý Běh Milénia

Ve dvouapůltisícovém Chýnově na Táborsku se stalo s příchodem nového tisíciletí zvykem přivítat leden v závodním tempu. Proto se sem v sobotu 13. ledna už po čtyřiadvacáté sjedou vyznavači běhání, aby si to mezi sebou rozdali o výhru v Běhu Milénia. Akce je součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

„Rádi bychom, kdyby se nám podařilo navázat na poslední ročníky, kdy se nám pravidleně povedlo nalákat kolem dvou stovek běžců. Necháme se překvapit, zatím se to pomalu plní, tak uvidíme. Čekáme také, zda potvrdí svou účast maratonec Petr Pechek, náš rekordman v počtu vítězství. A pokud ne, naskytne se příležitost jeho nástupcům,“ uvažoval Tomáš Macháček z pořádajícího Cykloklubu Chýnov.

Faktem zůstává, že před rokem se skvělým výkonem blýskl juniorský triatlonový reprezentant Jakub Homola, který zapsal do puntíku stejný čas, jako Petr Pechek rok před ním. Sportovci by tentokrát neměli rozhodně podcenit svou výbavu, zatímco před rokem se akce odbyla v jarních podmínkách, tentokrát musejí počítat s teplotami lehce pod bodem mrazu.

Startovní centrum na fotbalovém hřišti v Chýnově se otevře v dopoledních hodinách, prolog k hlavnímu závodu obstarají od 11,30 hodin dětské běhy, kdy ty nejmenší čeká 100 metrů a nejstarší pak 1200 metrů. Ve 13,30 hodin je na plánu hromadný start dospělých na 5900 metrů, kdy atlety trať zavede do Kloužovic, Velmovic a zpět do Chýnova zvlněným terénem Táborské pahorkatiny.

„Pro nejlepší tři v kategoriích máme nachystané medaile a věcné ceny, pro dospělé navíc šampus, pro děti zase něco dobrého na zub. Mimoto se běžci mohou těšit opět na skvělé občerstvení po závodě, kdy bude k mání gulášek, kuskusový nákyp a pro děti párek v rohlíku. Pro všechny bychom také rádi zajistili sladké překvapení,“ uvedl Tomáš Macháček.