Jihočeský kuželkářský maraton se nezastaví, dokud nepadne 60.000 hodů

Kuželkáři nejen z Jižních Čech si přijdou na své v pátek 6. října a v sobotu 7. října. Po roce se totiž vrací Jihočeský kuželkářský maraton a tentokrát hned ve čtyřech kuželnách – v Blatné, Dačicích, Loučovicích a Táboře. Právě v někdejší husitské baště začali akci, jež je součástí projektu Tipsport Sportuj s námi, před třemi lety pořádat, rekordní účast čítala 350 kuželkářů. Kolik jich asi dorazí tentokrát?

„Srdečně zveme všechny, ať si s námi přijdou kuželky zkusit, většina hráčů je u nás neregistrovaných. Předchozí zkušenosti tedy nejsou třeba, jediným nutným předpokladem je chuť do hry. Často se třeba domluví parta kamarádů a jdou si večer nebo i v noci zahrát, někdo si zase na základě přímého přenosu vytipuje čas, kdy je prázdnější kuželna, jindy akční děti přivedou své rodiče, další preferují sobotní časné ráno… Rozhodně se u nás nebude nikdo nudit,“ vysvětlil Zdeněk Krátký z pořádajícího odboru České unie sportu Jižní Čechy.

Brány všech výše zmíněných kuželen se otevřou v pátek v 9 hodin, začátek obstarají děti místních základních škol, které si výjimečně udělají volno a budou mít vyhrazený prostor až do jedné hodiny. Po nich nastoupí dospělí a budou hrát až do sobotního dopoledne. V průběhu maratonu bude na všech místech připravené občerstvení, aby účastníci měli kde nabrat síly na svůj náročný úkol.

„Naše meta je skutečně odvážná – v každé kuželně chceme odehrát tisíc her, přičemž každá obnáší patnáct hodů. Když se to tedy všechno sečte, vychází z toho, že budeme hrát, dokud nepadne celkem 60.000 hodů. Není to u nás ale pouze o nějakém překonávání rekordů. Kuželky jsou hra, jež je neodmyslitelně spjatá se socializací, takže kdo chce strávit příjemný čas v přátelské společnosti, rozhodně neudělá chybu, když si k nám najde cestu,“ uvedl Zdeněk Krátký.