Jubilejní Memoriál Alfreda Nikodéma láká do chladných vltavských vod

Memoriál Alfreda Nikodéma 2020. Foto: Nikola Kopecká, otuzilci-praha.cz

Na druhý svátek vánoční, v neděli 26. prosince se po pětasedmdesáté uskuteční na severním cípu pražského Slovanského ostrova Memoriál Alfreda Nikodéma. Ten se opět po roce chystá přivítat vyznavače otužileckého plavání. Jelikož tato disciplína před rokem v zimě zaznamenala značný nárůst popularity, organizátoři jsou zvědaví, zda se to projeví i na zájmu o účast.

„Akce je otevřená i pro plavce neregistrované v Českém svazu plaveckých sportů, ti ale musejí splnit následující podmínky: Prokázat svůj dobrý zdravotní stav a také to, že jsou schopni zvolenou trať uplavat. To lze buď doložením videa, které dokáže, že zdolali daný úsek ve vodě chladnější než 6 °C, nebo se mohou dohodnout s někým ze známých otužilců, který to potvrdí. V Praze je to paní Jaroslava Hodisová, mimopražští mají možnost se se mnou zkontaktovat telefonicky a individuálně se domluvit,“ nastínil podmínky ředitel závodu Tomáš Prokop z pořádajícího I. plaveckého klubu otužilců Praha.

Nejstarší otužilecký závod na území České republiky vděčí za svůj název Alfredu Nikodémovi, zlatníkovi narozenému roku 1864 a velkému propagátorovi otužilectví. Dnešní plavci si mohou vybrat mezi tratěmi na 100 m a 300 m a pro ty, kteří jsou registrovaní jako členové Českého svazu plaveckých sportů a chtějí si i zazávodit, je k dispozici i trať na 750 m.

„Stále řešíme, co bude možné v rámci platných koronavirových opatření, proto zatím nemůžeme na sto procent potvrdit, že bude dodržen tradiční čas zahájení v 11 hodin a prezenční místo v paláci Žofín. Je totiž možné, že podle počtu přihlášených bude nezbytné závod rozložit do delšího časového úseku, případně uspořádat prezenci ve venkovních prostorách. Veškeré informace průběžně aktualizujeme na našem webu otuzilci-praha.cz,“ uvedl Tomáš Prokop.