Jubilejní, padesátá ČEZ Jizerská 50 nabízí spoustu závodů, šachovou exhibici, historické lyžníky i ohňostroj

ČEZ Jizerská 50 není už zdaleka jen tradiční padesátikilometrový závod na lyžích, který se uskuteční v neděli 19. února. Již o tři dny dříve – ve čtvrtek 16. února – odstartuje předprogram letošní jubilejní, 50. ČEZ Jizerské 50 šachovým turnajem Davida Navary s 50 soupeři v liberecké knihovně. Během víkendu si navíc mohou zájemci vybrat hned z několika závodů.

Padesátka

ČTVRTEK, LIBEREC

Program Jizerské 50 odstartuje šachový turnaj od 15 hodin v liberecké knihovně. Přesně 50 šachových partií si zde zahraje nejlepší český šachista David Navara.

PÁTEK, BEDŘICHOV

Páteční program Jizerské 50 zahájí Mini Jizerská Pojišťovny VZP. Děti odstartují v 10 hodin na tratích od 300 metrů do 3 kilometrů. Hodinu po poledni vyběhnou závodníci Volkswagen Bedřichovské 30, závodu na 30 kilometrů volnou technikou. V 17,30 hodin začne kvalifikace Nyč sport sprintu, z níž nejrychlejší závodníci postoupí do finálové jízdy. Na finalisty čeká 1,5 kilometrů dlouhá trať, kterou absolvují soupaž. V 19 hodin se koná slavností zahájení 50. ČEZ Jizerské 50, jehož součástí je i závod historických lyžníků. Na trase dlouhé 400 metrů je čeká i skok a hodnotit se bude také dobový kostým. Večer vyvrcholí ohňostrojem.

SOBOTA, BEDŘICHOV

V sobotu mají běžkaři na výběr rovnou ze dvou distančních závodů. Jako první v 9 hodin odstartuje Hervis Jizerská 25 na 25 kilometrů klasicky. Jen krátce poté se v 9,15 hodin vydají do stopy závodníci ČT Jizerské 10. Závod je určen především pro začátečníky a rodiny s dětmi, a proto je pro ně přichystána nenáročná desetikilometrová trasa k bedřichovské přehradě. Odpoledne mohou diváci zafandit významným osobnostem, které se účastní Firemní Jizerské Raul štafety, jež odstartuje v 15 hodin. V 17 hodin proběhne mše za horolezeckou expedici Peru 1970.

SOBOTA, LIBEREC

V 17,30 hodin přivítají organizátoři akce na ČEZ Energy festu historické vítěze Jizerské 50. Na koncertě zahrají The Prostitutes a David Koller s kapelou.

NEDĚLE, BEDŘICHOV

V neděli je na programu hlavní závod ČEZ Jizerské 50 na 50 kilometrů klasickou technikou. Hvězdy běžeckého lyžování se na trať vydají jako první v 9 hodin.

PÁTEK AŽ NEDĚLE, BEDŘICHOV

Každý den od pátku do neděle v době od 9,30 do 19,30 hodin je pro zájemce připravena ČEZ Energy zóna, kde si lze ve fotokoutku pořídit památeční fotografii. Sdílet fotku s přáteli je možné prostřednictvím Wi-fi připojení zdarma. K dispozici jsou zde také herní konzole či stolní fotbálek. Pro návštěvníky je připraven teplý čaj a ten, kdo sem dorazí s aplikací EPP, získá v sobotu masáž zdarma. Diváci mohou závodníky podporovat z Volkswagen divácké tribuny, odkud mají skvělý výhled na start i cílovou rovinku.

Také na závodníky čeká skvělé zázemí. Využít mohou vyhřívanou převlékárnu či úschovnu lyží. Bolavým nohám uleví masáže Palestra zdarma či tejpy od Kine-Maxu zdarma.

ČTVRTEK AŽ SOBOTA, SEVERKA LIBEREC

Přihlásit se do závodu je stále možné na místě od čtvrtka do soboty od 9 do 20 hodin v Severce Liberec.