Jubilejní ročník Zmrzlinového turnaje ve volejbale očekává rekordní účast

Antukové kurty ve sportovním areálu Sokola Lupenice nedaleko Rychnova nad Kněžnou budou již po dvacáté hostit mezinárodní zmrzlinový turnaj ve volejbalu, zvaný Zmrzliňák 2017. O víkendu 20. – 21. května zde Volejbalový klub mládeže Réma Rychnov nad Kněžnou uspořádá turnaje výhradně pro dívky v kategoriích mladších žákyň, starších žákyň a kadetek. Pátek 19. května navíc bude patřit nejmenším volejbalistům, pro něž je připraven 2. ročník Minizmrzliňáku – turnaje v přehazované a barevném minivolejbalu.

„Prvního ročníku Minizmrzliňáku se zúčastnilo čtrnáct družstev. Letos však očekáváme větší počet účastníků. Máme připraveny dvě kategorie – turnaj v přehazované pro rodiče s dětmi a turnaj žlutého a oranžového minivolejbalu pro děti do devíti let,“ uvádí hlavní organizátor Luděk Ruprich z Volejbalového klubu Réma Rychnov nad Kněžnou.

Prezentace na Minizmrzliňák se uskuteční v pátek v 15,30 hodin, samotné turnaje proběhnou od 16 do 19 hodin. Všechna družstva si zahrají minimálně tři utkání a jako odměnu si odnesou perníkové medaile. Ti nejlepší dostanou navíc účastnická trička.

Hlavní volejbalový turnaj dívek odstartuje v sobotu v 8,15 hodin, kdy se rozehrají duely ve skupinách. V neděli jsou na programu semifinálová utkání a finálové zápasy. Slavnostní vyhlášení je na programu v 15 hodin.

„Do letošního ročníku se přihlásilo 56 družstev včetně pěti týmů z Polska. Abychom mohli turnaj v takovém počtu uspořádat, museli jsme přidat ještě další dvě hřiště. Turnaj se tak uskuteční na deseti volejbalových kurtech,“ říká Luděk Rurich.

Turnaj kadetek si zahraje 12 týmů, o vítězství v kategorii mladších žákyň bude usilovat 24 družstev a o prvenství ve starších žákyních bude bojovat 20 celků. Pět nejlepších týmů z každé kategorie si odveze dárkový koš, první tři získají poháry. Pořadatelé budou také vyhlašovat nejlepší hráčky celého turnaje a všem družstvům předají účastnické diplomy s fotografií. A jak vyplývá ze samotného názvu akce – každý si samozřejmě pochutná na výborné zmrzlině.