Jubilejní Rohálovská desítka nabídne skvělou konkurenci

V tradičním termínu – v sobotu 24. února – vyběhnou na Kroměřížsku stovky závodníků po pětadvacáté na desetikilometrovou trasu z Prusinovic do Tučap a zpět.

„K jubilejnímu, pětadvacátému ročníku jsme poprvé v historii závodů vydali pamětní medaile, které se dostanou na všechny účastníky závodu. Ten je momentálně vyprodaný. Omezili jsme totiž letošní startovní listinu na maximální počet 600 účastníků a místa už jsou pryč. K tomu nám v dopoledních doprovodných závodech poběží asi 300 dětí, což nás velmi těší,“ vysvětlil ředitel závodu Ondřej Němec z pořádajícího oddílu BK Holešov.

Z Prusinovic se na trasu, která vede především po asfaltovém zpevněném povrchu, od 9,40 hodin postupně vydají děti a mládež. Celkově jim bude patřit sedm kategorií chlapců a stejný počet dívek s délkou běhu odstupňovanou podle věku.

V pravé poledne bude následovat zlatý hřeb programu, kdy se na trať vydají dospělí běžci. Fanoušci se mohou těšit na českou běžeckou špičku, neboť na startu se objeví Lukáš Olejníček, Jan Kreisinger, Jiří Čípa nebo Marek Chrascina. Závod letos poctí svou účastí také marocký mistr Abderrahim Elasri, od něhož lze očekávat útok na traťový rekord Ezekiela Jafari Ngimby z roku 2009, který má v současnosti hodnotu 29:26 min. Maročan dokázal zaběhnout trať 10 km o téměř 50 vteřin rychleji.

Mezi ženami se také představí velká jména českého běhu. Startovat bude například Petra Kamínková, která má na svém kontě už 42 českých mistrovských titulů z vytrvalostních disciplín. Konkurovat jí mohou Slovenka Lubomíra Maníková nebo talentovaná juniorská mistryně v závodu běhu do vrchu družstev Tereza Korvasová.

Diváci se mohou těšit na zábavný doprovodný program pro děti i dospělé a také na hosty z řad známých sportovců. Před rokem se Rohálovská desítka zalíbila halové vicemistryni Evropy z roku 1998 ve skoku o tyči a čtvrté z olympijských her v Sydney Daniele Bártové
natolik, že dorazí i letos.

„Z opakované účasti Daniely máme velkou radost. Kromě toho na závody dorazí také bývalý stolní tenista Petr Korbel a talentovaná atletka a juniorská mistryně České republiky v běhu na 400 metrů Alena Symerská,“ pochlubil se Ondřej Němec.