Jubilejní Vnorovská desítka doufá v účast více než 700 běžců

Tropická vedra slibují o víkendu trochu polevit, což je skvělá zpráva pro všechny běžce, kteří se v sobotu 11. srpna chystají vyrazit na trať Vnorovské desítky či některého z mnoha doprovodných závodů. Oblíbený závod letos oslaví už 30. narozeniny a organizátoři doufají, že účast překročí magickou hranici 700 závodníků.

„Na základě přihlášek přes internet to zatím vypadá, že se nás letos sejde hodně. Spousta běžců se přitom hlásí až přímo na místě před závodem. Mimo jiné se mohou těšit na skvělou atmosféru. Za 30 let, co se Vnorovská desítka běhá, se z toho stala v našem regionu událost. Místní i přespolní obsadí v hojném počtu okolí trati a závodníkům fandí z plných plic,“ popisuje unikátní ladění závodu Josef Korvas z pořádajícího Běžeckého klubu Vnorovy.

Úvod sobotních závodů bude patřit dětem. Nejprve ve 13 h vyrazí z prostoru startu u vnorovské základní školy na třísetmetrovou trať přípravky děvčat následované přípravkami chlapců a mladšími a staršími žáky a žákyněmi na stále delších tratích. Ve 13,50 h změří své síly ročníky 2009 a 2010 a postupně budou na tratě vyrážet stále mladší děti, až po tříleté, které čeká nejkratší, 60metrová trať.

„Závodní den proloží zábavný program. Z Vyškova dorazí děti, které s námi také běhají, tentokrát se ale představí coby mažoretky, což je odvětví, kterému se rovněž věnují. V průběhu dne čeká mažoretky několik vystoupení. Před hlavním závodem v 16,50 h pobaví diváky Běh s pivní bečkou tříčlenných družstev. Borci sice závodí s prázdnými bečkami, vyhrát ale mohou plné, což je pro mnohé velkým lákadlem,“ usmívá se Josef Korvas.

V 17 h propukne zlatý hřeb programu a na trať se vydají atleti na hlavní desetikilometrové trati, atletky na poloviční a čtyřčlenné štafety na 2 500 metrů. „Termín naší akce sice koliduje s mistrovstvím Evropy, ale máme hlášené, že by se měli účastnit dva Keňané, kteří jsou žhavými adepty na vítězství. Dorazit by mohli také bývalí čeští reprezentanti Róbert Štefko a Karel David,“ upozorňuje Josef Korvas.

Každý z účastníků se může těšit na pamětní medaili. Všichni, kteří vyběhnou na trasu mezi dospělými, si také odnesou lahev moravského vína. Ti nejlepší se mohou těšit na finanční ceny – v hlavní mužské kategorii se jí dočká deset nejlepších, mezi ženami pět, ve zbylých kategoriích vždy tři nejlepší.