Jubileum v Ostrově nabídne pestrý triatlonový program

Ostrov na Karlovarsku se v sobotu 11. června stane opět triatlonovým rájem – uskuteční se zde jubilejní 10. ročník závodu známého pod názvem XTri Ostrov, který vyznavačům tohoto sportu nabízí mistrovství ČR ve sprintu v terénním triatlonu, Easy závod jednotlivců a štafet v terénním triatlonu a pro děti a mládež je připraven duatlon. Akce je součástí projektu ČUS Sportuj s námi, jejímž mediálním partnerem je Deník.

Ostrov-ilustrace

Populární triatlon začínal před devíti lety s účastí 150 závodníků, v loňském roce se však už na jeho start postavil rekordní počet 388 borců. Letos by v Ostrově neměli chybět loňští vítězové Luboš Truhlář a Helena Erbenová. Největší osobností tohoto závodu je však jeho šestinásobný násobný vítěz Jan Kubíček.

„Kromě triatlonistů  se na startu pravidelně objevují i reprezentační lyžaři-běžci.  V minulých letech to byli Lukáš Bauer, Stanislav Řezáč, Petr Novák, Helena Erbenová, Kateřina Smutná, Petra Nováková a celá řada dalších. Novinkou letošního jubilejního ročníku bude běžecký úsek, který vede zrekonstruovanou budovou zámku,“ řekl Jan Novák. Na startu letošního ročníku se objeví i nejlepší sportovec Karlovarského kraje za rok 2015 – lyžař Petr Novák.

Účastníky mistrovského závodu ve sprintu čeká 800 m plavání, 20 km na MTB kole a 5 km běhu. V Easy kategoriích (kategorie hobby) se plave 400 m, na kole se jede 14 km a běží se 5 km. V  duatlonu dětí a mládeže mají v jednotlivých věkových kategoriích běhy od 400 m do 1 km a kolo od 1 do 4,5 km. Prezentace ve stanu na Starém náměstí začíná v pátek 10. června od 18 do 20 hodin a pokračuje v sobotu od 7 do 9,30 hodin. Dětem však končí sobotní prezentace již v 8 hodin.

Závodit se začne již v  8,45 hodin a jako první přijde na řadu duatlon dětí a mládeže v zámeckém parku. Pokračuje se v 11 hodin hobby závodem jednotlivců a štafet (Velký rybník). Vrcholem bude samotné mistrovství ČR ve sprintu, pro které pořadatelé naplánovali start ve 12,15 hodin (Velký rybník). Průběh pořadatelsky náročných závodů bude letos zajišťovat přes 100 organizátorů.

Je to ideální závod, při kterém si nádherný, ale náročný sport mohou vyzkoušet jak sportovní nadšenci, tak vrcholoví a trénovaní sportovci. Snažíme se připravit krásný závod, jehož převážná část se odehrává v přírodě. Cíl, depo a vyhlašování výsledků naopak probíhá na ostrovském Starém náměstí, což přispívá k nádherné sportovní atmosféře,“ doplnil Jan Novák.

Na Starém náměstí bude po celý den připraven pestrý doprovodný program pro rodiny s dětmi, mezi které zavítá i kouzelník, bude zde k dispozici skákací hrad a celá řada dalších atrakcí. Slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých závodů bude na pódiu na Starém náměstí v 11 hodin (duatlon dětí a mládeže) resp. v 15,30 hodin (hobby závod jednotlivců a štafet a mistrovství ČR ve sprintu).