Kalendář projektu Tipsport Sportuj s námi v roce 2022 nabídne 514 akcí

Projekt České unie sportu Sportuj s námi se stal hned od své premiéry před sedmi lety největším seriálem sportovních akcí, který se dosud konal na území České republiky. Až do března 2020, kdy ho zastavila covidová pandemie, každoročně rozhýbal více než 200 000 aktivních účastníků, převážně rekreačních sportovců.

V polovině loňského roku však epidemická situace opět umožnila konání hromadných akcí, a tak se projekt vrátil zpět na stadiony, hřiště, do tělocvičen i do přírody – s omezeným půlročním kalendářem a také s novým názvem Tipsport Sportuj s námi podle titulárního partnera.

Ačkoliv určité covidové restrikce ještě stále přetrvávají, Výkonný výbor ČUS – i s výhledem na očekávaný konec pandemie – vyhlásil na rok 2022 osmý ročník. V průběhu svého lednového jednání schválil také finální kalendář akcí. Navzdory koronavirové pandemii a nejistotě při organizaci sportovních podniků byl zájem členských subjektů ČUS o zapojení znovu neobyčejně vysoký. Z téměř šesti stovek přihlášených akcí jich na základě doporučení regionálních pracovišť bylo do projektu zařazeno 514.

Vstup významných partnerů

Pohled do nedávné historie projektu napoví, že po nástupu pandemie nemoci Covid-19 musel být v březnu 2020 v důsledku mimořádných epidemických opatření předčasně ukončen. Znovu zahájit se ho podařilo až loni krátce před prázdninami.  V mezidobí však probíhala intenzivní a úspěšná jednání s významnými partnery, kteří spojili své jméno s projektem Sportuj s námi. Titulárním partnerem se stala společnost Tipsport, generálním partnerem společnost Car4Way a dalšími partnery jsou ČEZ, jeho nadace, Česká televize a Radiožurnál.

„Podpory všech partnerů si nesmírně ceníme a spolupráce s nimi se ukázala i v loňském, zkráceném období velice přínosná. Pomohli nám projekt ještě více zviditelnit, a co je důležité, poskytli finanční prostředky organizátorům zařazených akcí. Navíc získané partnerské vztahy by měly zajistit financování projektu i na další roky, neboť část uzavřených kontraktů je dlouhodobých,“ ocenil předseda České unie sportu Miroslav Jansta.

Pomáhají rozhýbat Česko

„Tipsport je klíčovým partnerem českého sportu, mnoha soutěží, klubů, reprezentací i samotných sportovců. Sport ovšem hraje nezastupitelnou a důležitou roli i v životech statisíců amatérů, nadšenců a občasných atletů. Jsme rádi, že prostřednictvím tohoto projektu můžeme podpořit právě je, a to zásluhou několika stovek akcí po celé naší zemi – navíc v moha případech jde o tradiční události s historií udržovanou po desetiletí. Tipsport je největší ´sázkovkou´ v Česku, největší komunitou sázkařů, která každý den žije sportem a zábavou kolem něj. Zásluhou tohoto projektu jsme teď blízko i komunitám, které žijí sportem ve svých regionech a často v těsném sepětí s přírodou. I to je téma, která je nám blízké, protože prostřednictvím Nadace Tipsport podporujeme řadu enviromentálních projektů,“ říká Petr Knybel, generální ředitel Tipsport, a. s.

„Jsem rád, že můžeme pomoci rozhýbat Česko a přispějeme k zajištění stovek sportovních aktivit pro děti i dospělé. České unie sportu dáváme k dispozici 94 automobilů na celý rok, které zapůjčujeme prostřednictvím společnosti Car4Way, jediné společnosti, poskytující všechny služby mobility od minutového pronájmu – carsharingu – přes půjčovnu až po dlouhodobé pronájmy vozů,“ uvádí majitel Car4Way Pavel Louda. Car4Way je součástí holdingu Louda, který je současně největším prodejcem vozů Škoda a Huyndai v ČR a velký dealer dalších devíti značek. Louda Holding je stálým podporovatelem sportu v ČR. Vedle podpory ČUS půjčuje přes 250 vozů fotbalovým klubům z nejvyšší a druhé nejvyšší fotbalové ligy. Dlouhodobě také podporuje český hokej a basketbal.