Kanoistický sjezd na Moravici přitáhne 1500 vodáků

O víkendu 20. – 21. června ostravský Vodácký klub Kaskády spolu s Klubem českých turistů Moravská Ostrava pořádá osmý ročník sjezdu Moravice z Podhradí do Branky u Opavy.

Moravice II

„Sjezdy na Moravici začaly již před padesáti lety – tenkrát se jezdilo vždy pouze jedenkrát ročně, a to v dubnu. V dnešní době, kdy zájem o vodácký sport a turistiku vzrostl, pořádáme sjezd každý měsíc, od dubna do září, a zájem je o ně velký. Na poslední akci bylo kolem 1500 vodáků, a pokud nám bude počasí přát, počítáme s obdobnou účastí,“ řekl jeden z pořadatelů Adam Šindler z Vodáckého klubu Kaskády.

Na vodáky tentokrát čeká poloviční trať z Podhradí do Branky. V sobotu i v neděli se bude vypouštět 9.5 m3/s vody od 9 do 12 hodin od Podhradí. Vyplutí na řeku je naplánováno na 9. hodinu a vodácké posádky se mohou nalodit na dvou místech řeky – u točny pod hrází vyrovnávací nádrže Vítkov-Podhradí a pod mostem vlevo na Podhradí u Vítkova – a následně na čtyřech místech sjezd řeky ukončit: Žimrovice (výstup před a pod jezem), Hradec nad Moravicí (vlevo hned za silničním mostem), U jezu v Brance u Opavy vpravo a Branka u Opavy (vpravo před jezem a u mostu vpravo i vlevo).

Nádherné údolí řeky Moravice, které není téměř osídlené, nabízí z lodě nezapomenutelný zážitek nejen pro zkušené vodáky, ale i pro začátečníky. Vodáci zde každoročně „otevírají vodu“ a pořádají akce, při kterých sjíždějí řeku z Kružberku až do Hradce nad Moravicí. Řeka zde tvoří četné meandry a zařezává se hluboko pod úroveň okolního terénu.

Sraz účastníků bude probíhat od 8 do 9:45 hodin v Podhradí, kde se bude vybírat i třicetikorunové startovné za osobu.