Karlův běh provede lyžaře okolo Božího Daru už po osmačtyřicáté

Karlův běh 2018

V sobotu a neděli 16. a 17. února vyrazí milovníci bílé stopy po osmačtyřicáté do lesů okolo Božího Daru, aby bojovali o úspěch v Karlově běhu, nazvaném po Otci vlasti Karlu IV. Pro běžkaře je připravena celá řada distancí, na své si přijdou ostřílení vytrvalci, rekreační běžci, ale i rodiny s dětmi. Pořadatelé očekávají několik stovek účastníků. Akce je také součástí letošního ročníku projektu ČUS Stopa pro život.

„I nás trochu potrápila sněhová kalamita, která ovládla Krušné hory zkraje roku. Nedělní závod na 45 kilometrů se tak poprvé v historii poběží na okruhu o délce 22 kilometrů, který běžkaři absolvují dvakrát. V průběhu týdne mají svou případnou účast potvrdit excelentní laufaři Stanislav Řezáč a Jan Šrail z eD systém Bauer Teamu. Oba se vyjádřili, že by běželi rádi, a my moc doufáme, že jim to klapne – byl by to pro nás i fanoušky svátek,“ uvedla organizátorka závodu Kateřina Ondrová z pořádajícího Lyžařského klubu Slovan Karlovy Vary.

Sobotní dopoledne bude patřit na Božím Daru dětem a vyznavačům volného způsobu. V 10 h a 10,15 h odstartují malí běžci klasicky na trať 0,5 km a 1,5 km. V 10,30 h bude následovat další dětský závod na 6 km volně. V 11 h se na 22 km dlouhou trasu volnou technikou vydají dospělí, v 11,15 h odstartuje poslední ze sobotních závodů – opět pro dospělé volným stylem, tentokrát však na 12 km.

Neděle bude patřit výhradně klasickému stylu. Nejprve do stopy zamíří v 10,30 h běžci v hlavním závodu na 45 km  – osmačtyřicátém ročníku Karlova běhu. V 11 h je budou následovat účastníci na trati 22 km a v 11,15 h na nejkratší distanci o délce 12 km.

„Kdo si s námi chce zazávodit, stále má příležitost. Trasy máme vypsány pro všechny výkonnostní kategorie a lze se přihlásit i na místě. Každý ze závodníků se může těšit na čepici, čelenku nebo nákrčník s logem Karlova běhu a diplom. Ti nejlepší kromě medailí získají sportovní vybavení, pro děti máme připravené plyšáky i čokoládové figurky. Líbit se jim bude určitě i na trati, kterou jsme jim tematicky přizpůsobili,“ prozradila Kateřina Ondrová.