Karlův běh zve lyžaře na Boží Dar

O víkendu 15.–16. února čeká milovníky bílé stopy tradiční závod okolo Božího Daru –devětačtyřicátý ročník populárního Karlova běhu. Pro běžkaře je připravena celá řada distancí. Na své si přijdou ostřílení vytrvalci, rekreační běžci, ale i rodiny s dětmi. Akce je také součástí letošního ročníku projektu ČUS Stopa pro život.

„Závody se určitě uskuteční. V tuto chvíli máme připravenu i náhradní variantu pro případ, že nebude dostatek sněhu po celé délce tratí. V tom případě by se nedělní, pětačtyřicetikilometrový závod uskutečni na dvaadvacetikilometrovém okruhu a jen po zpevněných cestách,“ uvádí organizátorka závodu Kateřina Ondrová z pořádajícího Lyžařského klubu Slovan Karlovy Vary.

Sobotní dopoledne bude patřit na Božím Daru dětem a vyznavačům volného stylu. V 10 h a 10,15 h odstartují malí běžci klasicky na trarě 0,5 km a 1,5 km. V 10,30 h bude následovat další dětský závod na 6 km volně. V 11 h se na 22 km dlouhou trasu volnou technikou vydají dospělí, v 11,15 h odstartuje poslední ze sobotních závodů – opět pro dospělé volným stylem, tentokrát však na 12 km.

Neděle už je vyhrazena pouze klasickému stylu. Nejprve do stopy zamíří v 10,30 h běžci v hlavním závodu na 45 km. V 11 h je budou následovat účastníci na trati 22 km a v 11,15 h na nejkratší distanci o délce 12 km.

„Počasí a sněhové podmínky nakonec ukážou, kolik závodníků se do připravených tratí vydá. Trasy máme vypsány pro všechny výkonnostní kategorie a lze se přihlásit i na místě. Každý ze závodníků se může těšit na čepici, čelenku nebo nákrčník s logem Karlova běhu a diplom. Tři nejlepší v každé kategorii kromě medailí získají sportovní vybavení, pro děti máme připravené plyšáky i čokoládové figurky,“ prozrazuje Kateřina Ondrová.