Karvinský aquatlon: Z recese se stal zajímavý závod

Zpočátku to byla pouhá recese, ale zdá se, že nakonec z toho vznikne zajímavá tradice. V Karviné se v sobotu 19. března uskuteční 3. ročník závodu nazvaného Karvinský aquatlon, který je kombinací plavání a běhu. Netypická akce se navíc zalíbila i veřejnosti a přijíždějí i zájemci z Polska. Jestliže loni startovalo okolo šesti desítek účastníků, letos se jich přihlásil už dvojnásobek.

Aquatlon

,,Jednoho krásného dne jsem viděl propozice zajímavé soutěže zvané aquatlon. Už nějakou dobu jsem toužil po tom uspořádat podobný závod pro veřejnost i u nás. Díky podpoře města Karviné i dalších partnerů se tento sen splnil. Už chybělo jen oslovit přátele, jestli se do tohoto podniku se mnou pustí,“ vzpomíná na historii závodu hlavní organizátor Jakub Gulec.

Pořadatelem akce je atletický oddíl TJ Jäkl Karviná. Plavecká část se uskuteční v sobotu od 9 hodin v krytém, pětadvacetimetrovém bazénu u Kauflandu. Běh bude na programu od 14:30 hod. – startuje se z náměstí v Karviné-Fryštátu a trať poté vede parkem Boženy Němcové, kde se poběží dva okruhy o délce 2,5 km.

Účastníci budou rozděleni do kategorií podle věku. Žáky 8-11 let čeká 100 m plavání a běh na 1 000 m, žáky 12-15 let 200 m plavání a 2 000 m běhu. Dorost, junioři i dospělí (20-39 let, 40-49 let, 50-59 let a nad 60 let) už absolvují 400 m plavání a 5 000 m běhu. Poprvé se mohou také zúčastnit děti do 6 let, pro něž je v parku připravena pouze běžecká část na tratích 50 – 150 m.

Loni ovládli hlavní mužskou kategorii 20-39 let závodníci Titanu SC Zlín. Zvítězil Denis Knedla před svým týmovým kolegou Matějem Nekorancem. Mezi ženami zvítězila Věra Pajkošová z CzechTRI K. Teamu. Nejmladšímu účastníkovi bylo osm a nejstaršímu 72 let.

Letos čekají na nejúspěšnější tři závodníky v hlavních kategoriích mužů i žen finanční prémie – vždy 2 500, 1 500 a 1 000 Kč. Cílem je však nabídnout zájemcům především zajímavou soutěž a zdravý pohyb.