Kiwi muž terénní triatlon už naplnil účastnickou kapacitu

V Karlových Varech si dají v sobotu 5. srpna sraz vyznavači terénního triatlonu. Foto: Kiwi Xterra Triatlon

Karlovy Vary a jejich okolí budou v sobotu 5. srpna v obležení vyznavačů triatlonu, kteří se sem sjedou na 32. ročník závodu Kiwi muž, jenž svým názvem odkazuje k legendárnímu Ironmanovi. Týden před startem už organizátoři ohlásili dosažení maximální kapacity, která byla předem stanovena na 120 účastníků. Akce je součástí projektu České unie sportu Tipsport Sportuj s námi.

„Zájem o závod nás velmi těší, počítáme rovněž s hojnou účastí diváků, kteří budou určitě na koupališti Rolava, v cíli a i místy podél trasy. Náš závod je terénní, což znamená, že triatlonisté budou potřebovat horská kola, na trekových by se docela trápili, a kvalitní krosovou obuv. Cyklistická část povede především po nezpevněných cestách a běh parkem i přes louku,“ popsal Jan Drahoš z pořádajícího sportovního oddílu X-tri Karlovy Vary.

Startovní prostor bude v Karlových Varech v Rekreačním areálu Rolava, kde se budou organizátoři se sportovci setkávat v sobotu od 12 hodin. Ve 14 hodin pak bude start samotného triatlonu, v němž budou soutěžit jak jednotlivci, tak libovolně složené tříčlenné štafety. Po absolvování 500 metrů plavání bude následovat 23 kilometrů na horském kole, což závodníky zavede do druhého depa v Dalovicích. Odsud budou pokračovat během na 3 kilometry do cíle tamtéž.

„Převoz věcí z Rolavy do Dalovic samozřejmě zajistíme, druhé depo navíc bude otevřené od 12 hodin, takže si sem závodníci mohou zavézt vybavení po vlastní ose. Po doběhu bude v cíli připravené občerstvení a od 16 hodin zahraje kapela. Nejlepší výkony oceníme prostřednictvím pohárů, ale rovněž věcných cen v podobě sportovních doplňků jako nářadí na servis kola nebo výrobky od Nutrendu,“ uvedl Jan Drahoš.