Klášterecký park se opět promění ve velký běžecký areál

Sedmadvacet věkových kategorií a tratě o délkách od 50 do 7 650 metrů nabídne účastníkům letošní, 11. ročník Běhu zámeckým parkem, který se uskuteční v neděli 18. října v Klášterci nad Ohří. V minulém roce sem zavítalo rekordních 516 vyznavačů běhu a pořadatelé věří, že podobný počet se představí také tentokrát.

Park

„Myslím si však, že těch pět stovek běžců je horní hranice, které jsme dosáhli, a asi se už příliš zvyšovat nebude. Loni bylo nejvíc dětí ve věku od sedmi do deseti let. Zájemci se mohou přihlásit nejpozději půl hodiny před startem v závodní kanceláři v prostorách zámku. Na pořadu je sedmadvacet věkových kategorií a v tomto roce přibyla i jedna novinka. Muži si stěžovali, že na rozdíl od žen nemají vlastní kategorii příchozích, tak jsme jim ji zařadili do programu,“ říká ředitelka závodu Veronika Blašková z pořádajícího atletického oddílu TJ Klášterec nad Ohří.

Nedělní běžecký program zahájí v 10 hodin závod rodičů s dětmi s ročníkem narození 2014 a mladší na 50 metrů. V desetiminutových intervalech budou postupně startovat vždy o rok starší účastníci až po juniorky narozené v roce 1996. Ženy vyrazí na trať 3 400 metrů ve 12:45 hodin, muži na 7 650 metrů ve 13:15 hodin .

Závody se tradičně uskuteční v krásném prostředí elegantního anglického parku s 220 exotickými dřevinami z celého světa ležícího na levém břehu řeky Ohře. Zvlněný terén povede běžce nejen po tvrdých parkových cestách, ale také po kamenitém povrchu. Z tohoto důvodu jsou nejvhodnější obuví klasické polokecky.

„Všechny děti na tratích 50 a 100 metrů obdrží v cíli diplom a tašku se sladkostmi. Ty, které se umístí na prvních šesti místech, dostanou navíc dárky z nakladatelství Taktik, omalovánky, cvičné sešity nebo pastelky. Pro dospělé na stupních vítězů máme připravené mj. láhev vína,“ vypočítává Veronika Blašková.

Nejšikovnější děti se mohou také stát členy atletického oddílu TJ Klášterec nad Ohří.