Klínovecký supercross – zábava, recese i adrenalin

Ústecký kraj a Sasko jsou dvě sousední území protnutá Krušnými horami. A právě zde se na závěr zimní sezony pravidelně koná originální soutěž určená mladým běžcům na lyžích z těchto regionů. Těší se tradičně velkému zájmu. Populární Klínovecký supercross, který se uskuteční ve zdejším skiareálu v sobotu 28. března, totiž láká pozornost všech, kterým je blízký jedinečný sportovní zážitek spojený se zábavou a recesí.Klínovecký superkross

“Klínovecký supercross je ojedinělou kombinací jízdy na běžkách ze svahu plné skoků, náročných klopenek a dalších nerovností o délce pět set nebo tisíc metrů. Jedná se o česko-německý závod pro mladé běžkaře ve věku 6-18 let,kteří mají závodního ducha a hlavně odvahu pustit se z kopce dolů. Tato oblíbená soutěž uzavírá v posledních letech každou zimní sezónu a současně je závěrečnou soutěží seriálu Junior-Trophy-Erzgebirge. Napínavé souboje vždy ještě umocní přehledný vyřazovací systém,” říká ředitelka závodu Ivana Dobišová.

Závodníci jsou rozděleni do dívčích a chlapeckých věkových kategorií a soutěž probíhá podle formátu skicross-snowboardcross. Po odjetí dvou kvalifikačních jízd se na základě lepšího dosaženého času nasadí jezdci do “pavouků” a jízdy absolvují vždy čtyři najednou – dva nejrychlejší postupují dál až do finále, ze kterého vzejde vítěz.

“Nejrychlejší lyžař a lyžařka z kvalifikace si tradičně odvezou mikrovlnné trouby značky Whirlpool. Na nejúspěšnější závodníky v jednotlivých kategoriích čekají krásné skleněné poháry od společnosti Willcap a jsou připraveny také pamětní medaile i věcné ceny,” připomíná Ivana Dobišová.

Letošní supercross odstartuje u penzionu MAX, na dojezdu sjezdovky Dámská. Přihlásit se lze pouze písemně do čtvrtka 26. března, v den závodu už nebude registrace možná. Startovní čísla se vydávají v sobotu 28. března od 8 hodin v penzionu, od 8.30 hodin následuje prohlídka trati a trénink. Start první kvalifikační jízdy se uskuteční v 9.45 hodin, druhé v 11 hodin. Finále jednotlivých kategorií je na programu od 13 hodin.

Parkování je zajištěno pod sjezdovkou Dámská zdarma.

Více informací naleznete na stránkách www.supercross-klinovec.com.