Kralovický cyklomaraton zůstal letos věrný stejným trasám

Třináctý ročník Spoke MTB maratonu horských kol v Kralovicích, který odstartuje v sobotu 27. srpna, bude věrnou kopií svého předchůdce. Zatímco loni pořadatelé z Bike Clubu Kralovice obměnili trasy na 22, 35 i 67 kilometrů, letos zůstává vše při starém. Minulého ročníku se zúčastnilo 574 cyklistů.

Kralovice

„Nebyl důvod něco měnit. Délka i náročnější profil všech tras více přizpůsobený horským kolům se účastníkům líbily. Navíc je dobře, že meteorologové hlásí teplé počasí. Slunce je lepší než déšť – ten by nám všechno pokazil,“ říká Jiří Tišer, jeden z organizátorů akce, která se v tomto roce opět stala součástí projektu České unie Sportu ČUS Sportuj s námi podporovaného společností Plzeňská energetika.

Trasy populárního cyklomaratonu měří 22, 35 a 67 kilometrů a vedou oblastí severního Plzeňska podél řeky Střely a přes Plasy nebo Rabštejn. V závěrečné pasáži nechybí ani obávaný výstup na Potvorskou horu, který aktéři zdolávají většinou z posledních zbytků sil.

Start a cíl všech závodních tratí bude opět ve Sport kempu Kralovice. Od 10 hodin se zde nejprve uskuteční cyklistické soutěže pro děti od dvou do deseti let – nejmenší účastníci změří síly na odrážedlech (ročníky 2012 a mladší). V pravé poledne se vydají na svou pouť závodníci na 67 km (pět mužských a dvě ženské věkové kategorie), ve 12,30 hodin na 35 km (také pět mužských a dvě ženské kategorie) a ve 13 hodin na 22 km. Prezentace na všechny trasy probíhá ve Sport kempu Kralovice ještě v pátek od 17 do 20 hodin a v sobotu vždy do půl hodiny před startem.

„Týden před startem se nám prostřednictvím internetu zaregistrovalo 280 účastníků, ale z minulosti víme, že tradičně největší nápor cyklistů přijde v pátek v podvečer a pak v sobotu před startem. Vše nasvědčuje tomu, že budeme mít opět příjemné starosti, jak tento zvýšený zájem veřejnosti zvládnout, a očekáváme přes pět stovek vyznavačů horských kol,“ je přesvědčený Jiří Tišer.

Na vítěze hlavní kategorie na 67 km čekají prize money a pohár, nejúspěšnější závodníci v jednotlivých kategoriích obdrží diplomy, medaile a potravinové koše. Děti se mohou těšit také na diplomy, medaile, koláče a další cukrovinky. Atraktivní tečkou za závody však bude tombola, v níž je zhruba sto cen a losují se v ní čísla všech účastníků – na jednoho šťastlivce čeká horské kolo, na další různé cyklistické potřeby.