Kraví hora čeká o víkendu tisíce návštěvníků, po roce se chystá Den náborů

Školní rok právě začal, a tak je ideální čas vybrat si nějakou tu zábavnou aktivitu, která dokáže žáky základních škol rozveselit po nekonečných hodinách strávených v lavici. S výběrem obyvatelům Brna a okolí pomůže v sobotu 8. září Den náborů na Kraví hoře. V minulém roce na Den náborů dorazil dosud rekordní počet zájemců o pohyb všeho druhu – přišlo jich více než pět tisíc.

Brány sportovního a rekreačního areálu Kraví hora se v sobotu 8. září otevřou v 9 h, akce potrvá do 18 h. V jejím průběhu bude malým návštěvníkům k dispozici na 80 stanovišť, kde si budou moci zdarma vyzkoušet různorodá sportovní odvětví, aby zjistili, jaký sport by zrovna je bavil ze všeho nejvíc.

Vedle tradičních sportů, jako je fotbal, atletika, tenis, volejbal nebo házená, si budou moci letos děti vyzkoušet i méně známé druhy, třeba korfbal nebo headis. Navzdory ročnímu období nezůstanou stranou ani zimní sporty, a tak se mohou návštěvníci těšit i na krasobruslení, lyžování, hokej nebo stále populárnější biatlon.

Jednotlivá sportovní odvětví budou na pěti různých stanovištích označených barvami. Každý z návštěvníků, který si při příchodu vyzvedne u vstupu hrací kartu pro sportovce a vyzkouší alespoň dva sporty od každé barvy, se může kromě spousty nových zážitků na závěr dne těšit také na malou odměnu.