Křemešník přivítá 13. ročník Memoriálu Pepy Šlaka

Ski areál Křemešník bude v pátek 25. února hostit 13. ročník Memoriálu Pepy Šlaka. Foto: Ski areál Křemešník

Vysočina ožije v pátek 25. února sportem. Červená sjezdovka Křemešník se stane opět dějištěm žákovského dvoukolového závodu v obřím slalomu známého pod názvem Memoriál Pepy Šlaka. V pohotovosti jsou nejen školy z blízkého Pelhřimova, kterým organizátoři zajistí autobusovou dopravu na místo a zpět, ale i z okolí.

„Pepa Šlak byl učitelem tělocviku na jedné základce v Pelhřimově a proslul jako velký propagátor lyžování. Věnoval se dětem, s nimiž často jezdil na hory a byl jednou z vůdčích osobností našeho oddílu. Když před patnácti lety zemřel, rozhodli jsme se na jeho počest pojmenovat lyžařské závody, které si od té doby získaly velkou popularitu,“ vysvětlil Petr Kotrč z pořádajícího Ski klubu Pelhřimov.

Závodníci dorazí v 8,30 hodin na Křemešník, kde je čeká registrace, výdej čísel a prohlídka trati. V 10 hodin odstartují sjezdaři na trať prvního kola obřího slalomu, na 11 hodin je naplánované druhé kolo. Soupeřit mezi sebou budou lyžaři v kategoriích 4. a 5. třída, 6. a 7. třída a 8. a 9. třída, stejně jako snowboardisté 6. až 9. třída.

„Hodnoceni budou zvlášť chlapci a dívky. Každoročně se nám daří shánět pěkné ceny, kromě medailí a pohárů máme pro nejlepší tři také například sportovní vybavení jako vosky, oblečení a podobně. Nyní hlavně doufáme, že vydrží počasí, v minulém týdnu nám trochu pršelo. Do pátku snad ale obleva už nenastane, a tak se budeme moct těšit z dalšího napínavého ročníku,“ uvedl Petr Kotrč.