Kros Popelka provede běžce zvlněným terénem Krkonošského podhůří

Kros Popelka se letos poběží po pětatřicáté. Foto: Kros Popelka

Lyžařský areál v Popelkách v Lomnici nad Popelkou bude v neděli 4. června v obležení běžců. Ti se sem sjedou nejen z blízkého okolí, aby se zapojili do jubilejního, pětatřicátého ročníku krosového běhu Popelka, jenž je součástí projektu Tipsport Sportuj s námi. Sportovci se pokusí překonat letitý rekord Václava Paříka ze Sparty Praha o hodnotě 28:06 min, který je neměnný už od roku 1991.

„Celkem očekáváme, že se zapojí osmdesát dospělých vytrvalců v hlavním závodě a další tři stovky dětí v rámci doprovodných běhů. Těší nás, že s námi je řada účastníků už dlouhé roky a i letos na startu uvítáme řadu známých tváří. Jak je u nás zvykem, v případě jubilejní účasti se dočkají pamětních triček,“ prozradil Petr Pivrnec z pořádajícího Lyžařského sportovního klubu Lomnice nad Popelkou.

V místě konání v lyžařském areálu v Popekách přijde nejprve od 9,30 hodin řada na dětské závody. Mladé naděje se představí na tratích od padesáti metrů do dvou kilometrů, jež povedou v blízkém okolí prostoru startu. V 11 hodin odstartují dorostenci, muži a ženy do hlavního závodu na 8500 metrů. Ten vyznavače běhu šetřit nebude. Vede z většiny po lesních cestách a má skutečně náročný profil z kopce do kopce.

„Zveme i diváky, aby přišli borcům vytvořit pěknou atmosféru, máme pro ně připraveno pěkné zázemí s občerstvením. Vyhlašovat budeme šest nejlepších v dětských kategoriích a po třech mezi dospělými. Pro děti máme připraveny medaile a drobné odměny, dospělí se mohou těšit na věcné ceny nepříklad v podobě sportovní výživy,“ uvedl Petr Pivrnec.