Krušnohorská třicítka provede milovníky bílé stopy zasněženou krajinou

Víkend 12. – 13. ledna bude v Novém Městě v Krušných horách patřit běžkařům. Devětatřicátý ročník klasické Krušnohorské třicítky je totiž za dveřmi a jako obvykle jej bude rámovat celá řada doprovodných závodů pro dospělé, mládež i děti.

„Očekáváme, že by se každý den mohlo na startu závodů objevit 150 až 200 dospělých a kolem 70 dětí. Z Německa dorazí závodníci z Altenbergu, kteří patří k favoritům, překvapit ale mohou i domácí. Pro všechny máme připraveno překvapení – upravili jsme trať a vrátili se k původní variantě, která se vyhýbá větrné části na hřebenech, což běžce jistě potěší,“ informuje Silvie Polanská z pořádajícího lyžařského oddílu TJ Lokomotiva Teplice.

Sobotní závody prověří žákovské kategorie i dospělé. Na tratě odstupňované podle věku se nejprve vydají z lyžařského běžeckého stadionu v Novém Městě v Krušných horách od 10,30 hodin předškoláci a minižáci klasickým způsobem, poté nejmladší, mladší a starší žáci volným způsobem. Ve 13 hodin vyběhnou na 15 km volným způsobem dospělí běžci.

Klasikům udělají radost nedělní závody. V 11,30 hodin odstartuje 39. ročník Krušnohorské třicítky, ženy v hlavním závodě poběží 15 km. Účastnicím, které by si chtěly vyzkoušet třicetikilometrovou distanci, a mužům, kteří dají přednost poloviční trase, jsou určeny rámcové závody se startem ve stejný čas. O skvělou atmosféru v prostoru startu se postará klasický sprint žactva, který se pojede průběžně od 10,30 hodin.

„Přihlásit se lze také před startem, rádi uvítáme i závodníky, kteří se rozhodnou na poslední chvíli. Soutěžit budou o zajímavé finanční prémie, věcné ceny i výrobky místní porcelánky. Novinkou je, že si letos navíc každý z účastníků odnese tričko s logem závodu a naším novým maskotem,“ říká Silvie Polanská.