Krušnohorská třicítka zná náhradní termín i trasu

Podle původního plánu už měl být 39. ročník běžkařské Krušnohorské třicítky minulostí, kvůli sněhové kalamitě, která v první polovině ledna zachvátila severní Čechy ale musel být původně plánovaný termín 12.-13. ledna odložen. Organizátoři se ale nenechali nepřízní počasí odradit a představili termín náhradní.

„Po dohodě jsme stanovili náhradní termín Krušnohorské třicítky na víkend 16.-17. února. Ve spolupráci s místní Bílou stopou a obcí Moldava vymýšlíme alternativní trasu, abychom se vyhnuli polomům, přeexponovaným úsekům Krušnohorské magistrály a samozřejmě tak, aby byl závod pro běžce co nejvíce zajímavý. Jako odměnu za trpělivost navíc letos každý závodník dostane tričko,“ informuje Silvie Polanská z pořádajícího sportovního oddílu TJ Lokomotiva Teplice.

Sobotní závody prověří žákovské kategorie i dospělé. Na tratě odstupňované podle věku se nejprve vydají z lyžařského běžeckého stadionu v Novém Městě v Krušných horách od 10,30 hodin předškoláci a minižáci klasickým způsobem, posléze pak nejmladší, mladší a starší žáci volným způsobem. Ve 13 hodin vyběhnou na 15 km volným způsobem dospělí běžci.

Klasikům udělají radost nedělní závody. V 11,30 hodin odstartuje 39. ročník Krušnohorské třicítky, ženy v hlavním závodě běží 15 km. Ženám, které by si chtěly vyzkoušet 30kilometrovou distanci, a mužům, kteří dají přednost 15kilometrové trase, jsou určeny rámcové závody se startem ve stejný čas. O skvělou atmosféru v prostoru startu se postará klasický sprint žactva, který se pojede průběžně od 10,30 hodin.

„Přihlásit se lze po odložení online do 14. února 12 hodin i bezprostředně před startem na místě. Závodníci budou soutěžit o zajímavé finanční prémie, věcné ceny i výrobky místní porcelánky,“ říká Silvie Polanská.