Kulturní dům v Ústí nad Orlicí ovládnou mladí šachisté

Prostory Kulturního domu v Ústí nad Orlicí se v sobotu 14. dubna zaplní šachovnicemi. Šachový klub Ústí nad Orlicí zde uspořádá 48. ročník mládežnického turnaje – Orlická šachovnice 2018. Tradičního turnaje v rapid šachu pořádaného již od roku 1970 se mohou účastnit registrovaní i neregistrovaní šachisté narozeni roku 2003 a mladší.

Účastníci budou rozděleni do čtyř kategorií – mladší a starší dívky, mladší a starší chlapci. „Předpokládáme účast kolem sto padesáti hráčů, z nichž každý si zahraje minimálně devět partií,“ říká Martin Šmajzr z pořádajícího oddílu. Turnaj se hraje švýcarským systémem, kdy proti sobě nastupují hráči stejné nebo alespoň podobné kvality z předchozích kol.

Součástí Orlické šachovnice je i turnaj pro děti do osmi let, který je zároveň krajským přeborem Pardubického šachového svazu. „O popularitě šachu svědčí, že v loňském roce se v hlavním turnaji Orlické šachovnice utkalo sto dvacet sedm šachistů a krajský přebor odehrálo kolem třiceti dětí,“ uvádí Martin Šmajzr.

V sobotu od 8 hodin proběhne prezentace a o hodinu později se rozehrají první partie. Pořadatelé ocení první tři nejlepší v každé kategorii medailí a vítězové navíc získají pohár. Nicméně, nikdo neodejde s prázdnou – všichni účastníci si odnesou zajímavou věcnou cenu.