Kuželkářský maraton Tábor si klade za cíl zdolat magickou hranici

Kuželkářský maraton Tábor 2019. Foto: Deník/Pavel Šácha

Nepřestanou, dokud neodehrají rovnou tisícovku her. Po dvou letech opět dobydou někdejší baštu husitů kuželkáři. Vyznavači této sálové hry se budou do Tábora sjíždět od pátku 23. října, kdy v 9 hodin ráno událost vypukne.

„Nemáme moc představu, kolik lidí se k nám chystá, ale doufáme, že překonáme dva roky stará čísla, kdy se zapojilo 335 kuželkářů,“ řekl David Kášek z domácího oddílu KK Lokomotiva Tábor. „Samotné výkony nejsou až tak důležité. Budeme vděční za každého nového hráče. Letos totiž chceme přilákat ještě více zájemců,“ potvrdil jeho slova organizátor a člen výkonného výboru ČUS Zdeněk Krátký.

Zapojit do hry se může každý, kdo má chuť. Předchozí zkušenosti nejsou nutné a účast je zcela zdarma, jedinou podmínkou je mít příhodnou obuv pro halové sporty. Je možné dorazit přímo na místo, nicméně organizátoři doporučují zarezervovat si svůj čas předem na webu, aby se zamezilo případnému čekání. Jedna hra obnáší patnáct plných hodů a v případě volné kapacity je možné si zahrát i opakovaně.

Před dvěma lety se akce setkala s velkým úspěchem, kýženou kótu tisíce her překonali kuželkáři za 25 hodin a 36 minut, když v průběhu maratonu shodili celkem 54 912 kuželek. Mimo samotné sportovní vyžití se letos mohou soutěžící těšit i na bufet s několika specialitami a ti, kteří dorazí mezi půlnocí a sedmou hodinou ranní, rovněž na motivační gulášek.

„Budeme mít samozřejmě připraveno i vyhlášení v několika kategoriích od dětí, přes amatéry až po profesionální kuželkáře. Kromě toho se chystáme rovněž ocenit nejlepší nához nebo nejvyšší odehraný počet her,“ vysvětlil David Kášek.

Registrace termínu: http://cusjiznicechy.cz/produkt/kuzelkarsky-maraton-2021/