Led v Brně ovládnou kromě hokejistů Komety i vyznavači curlingu

Většina sportovních fanoušků u nás registruje curling pouze při přenosech ze zimních olympijských her. Netradiční disciplína si však nachází stále více aktivních příznivců i zásluhou zvyšující se úrovně českých reprezentačních týmů. V Brně založili pedagogové a zaměstnanci Gymnázia Matyáše Lercha první curlingový tým 1. CK Brno.

 

Sympatizanti této hry na ledě se žulovými kameny a koštětem mají nyní jedinečnou příležitost vyzkoušet si v praxi své umění – v Brně se totiž ve dnech 3. a 4. dubna uskuteční 1. ročník turnaje nazvaného Brno hraje curling.

Po oba dny se bude hrát v hale na Úvoze v době od 9 do 23 hodin a zápasů se mohou zúčastnit zájemci z řad veřejnosti bez věkového omezení. Pro účastníky budou připraveny tři dráhy pro dospělé a dvě pro mládež.

„Zveme všechny zájemce včetně dětí, kteří mají rádi zábavu a sport, a přitom si chtějí vyzkoušet něco nového. Družstvo tvoří skupina sedmi až devíti hráčů. Aktérům stačí, když si s sebou vezmou čisté boty a sportovní oblečení, vše ostatní jim zapůjčíme na místě. Úplné začátečníky zasvětí do pravidel, správné techniky i herní strategie zkušení curleři. Dráha se rezervuje na jednu hodinu a při utkáních platí důležité, i když nezvyklé pravidlo – vítězové zvou poražené soupeře na drink,“ vysvětluje Roman Podlena, hráč 1. CK Brno a jeden z organizátorů akce.

Akce Brno hraje curling se koná za podpory Městské části Brno-střed, elektronická rezervace družstev je možná prostřednictvím e-mailu 1ckbrno@gml.cz.