Les u Roprachtic se bude hemžit pohádkovými postavami

Členové TJ Sokol Roprachtice budou ve středu 5. července už po osmatřicáté pořádat akci Pohádkový les určenou dětem v doprovodu rodičů. Dobrodružná cesta od jedné pohádky k druhé si získala za svou dlouholetou historii značnou popularitu, a tak není divu, že do maximálního počtu 300 účastníků už zbývá jen posledních pár volných míst.

„Pokud by snad maminky a tatínkové neměli čas své děti na pohádkovém putování doprovodit, mohou je zastoupit prarodiče. V rámci akce je třeba překonat vzdálenosti mezi jednotlivými stanovišti pěšky, ale současní senioři bývají natolik zdatní, že by to pro ně nemělo představovat problém,“ vysvětluje Věra Nosková, starostka místního Sokola.

Zájemci si musejí účast zajistit předem prostřednictvím e-mailu akceroprachtice@seznam.cz, kde se mohli hlásit již od května. „Chceme, aby naše pohádkové postavy měly čas se dětem pořádně věnovat, a tak jsme museli stanovit horní hranici počtu účastníků. Loni jsme na trase měli zastoupené hrdiny a výjevy ze sedmnácti pohádek, kterými návštěvníci procházeli – a letos to bude minimálně stejný počet. V pohádce u myšek na ně navíc bude čekat sladké překvapení,“ popisuje Věra Nosková.

Pohádkový les se v Roprachticích koná po osmatřicáté.

Sraz před startem bude na hřišti v Roprachticích pod hospodou U Tichánků, hostům s automobily je plně k dispozici 400 metrů vzdálené parkoviště. První nedočkavci se na trať budou moct vydat v pravé poledne. Návštěvníci akce se do Pohádkového lesa vydají s časovými odstupy, které určí pořadatelé. V průběhu čekání se o ukrácení dlouhé chvíle postará „čekací dílna,“ jejíž součástí bude i oblíbené malování na obličej, hosté rovněž mohou využít možnosti drobného občerstvení. Poslední děti na trať vyrazí okolo 18. hodiny.