Lesní běh Opatovice láká na náročný profil i příjemný terén

Blátivý terén a kopce – Lesní běh Opatovice představuje pro závodníky výzvu.

V sobotu 18. března bude v Opatovicích na Přerovsku rušno, po dvaačtyřicáté se v této obci o osmi stovkách obyvatel totiž uskuteční Lesní běh Opatovice. Akce bude součástí seriálu závodů Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje a na své si tentokrát přijdou především běžci, jimž sedí měkký podklad.

„Vzhledem k ročnímu období lze očekávat, že budou cesty rozbahněné, na jednom místě se překonává navíc potok. Sice tam vede lávka, ale většina závodníků přes něj skáče nebo brodí. K tomu u nás prakticky kromě jedné krátké spojky v lese nenajdete asfalt, vše jsou cesty a pěšiny vedené lesem a po loukách. Zabrat dá i profil, běžce nečeká žádná rovinka, ale náročné střídání z kopce do kopce,“ uvedl Miloslav Masařík z pořádajícího sportovního klubu TJ Sokol Opatovice.

Vyznavači běhu se v sobotu budou potkávat od rána na opatovickém hřišti. Nerozhodní mohou využít možnosti přihlásit se přímo na místě do poslední chvíle. Jako první přijdou na řadu nejmladší, mladší a starší žáci od 9,45 hodin, aby je od 11 hodin vystřídali dorostenci, junioři, muži, ženy a veteráni.

Dospělí si mohou vybrat z několika variant tratí. Start je pro všechny kategorie společný, podle zvolené distance se ovšem bude lišit barva startovního čísla, aby šlo změřit výsledný čas v souladu s kategorií. Na výběr bude od absolvování 3000 metrů pro mílaře a tedy jednoho okruhu, přes 6000 metrů po 12000 metrů, o což bývá tradičně největší zájem. Ačkoliv je nejdelší běh primárně vypsán pro muže, mohou se na něj nahlásit i ženy a po splnění svých 6000 metrů jednoduše pokračovat dále. Řada veteránů nad 70 let naopak volí míli či střední trať.

„Ani jednou nám v závodě nechyběl například místní Bohumil Kučera a potkáme se s ním i tentokrát. Po doběhu bude následovat vyhlášení, kdy se mohou nejlepší těšit na pěkné věcné ceny. Šanci na výhru má nicméně každý ze závodníků, na závěr dne budeme losovat ještě bohatou tombolu ze všech startovních čísel,“ prozradil Miloslav Masařík.