Letošní jarní premiéru absolvují bikeři v Řepích

Sluníčko už začíná pomalu, ale jistě hřát a láká nejen ke kolařským projížďkám, ale i k prvním cyklistickým závodům. Atraktivní trať pro všechny bikery nabízí městská část Řepy v Praze – je celoročně přístupná a upravená pro trénink výkonnostních cyklistů i široké veřejnosti. A jaké to je, zajezdit si na stejné trati, jako pojede účastník olympijských her v Rio de Janeiru?

Kolo

Ideální příležitost se nabízí už v neděli 19. března, kdy se zde uskuteční premiéra letošního Pražského MTB poháru – seriálu horských kol v crosscountry pro všechny věkové i výkonnostní kategorie cyklistů, včetně cyklistů s handicapem. Loni v závodě startovalo 250 účastníků.

Okruh v nádherné lokalitě lesoparku Prahy 17 je díky celoroční údržbě realizované týmem SK Cyklistů Praha Nutrend Specialized ve výborném stavu a nic zde nebrání zahájení sezony XCO horských kol. Pořadatelé hlásí početné, a především kvalitní startovní pole ve všech kategoriích.

Chybět nebude ani celá řada reprezentantů v čele s olympionikem z Rio de Janeira Janem Škarnitzlem. Pro něj bude řepský závod nejen kvalitním tréninkem v závodním tempu, ale především testem okruhu, na jehož převážné části se v dubnu uskuteční závod Českého poháru kategorie C1 UCI.

„Ve všech kategoriích máme přes on-line registrační systém přihlášeno velké množství jezdců. Těší nás, že početné bude zejména dětské startovní pole. Přilákat děti ke sportu a vytvořit jim sezonní cyklistický seriál bylo jedním z našich záměrů,“ říká manažerka Pražského MTB poháru Jarka Krakovičová.

Okruh v Řepích prodělal během zimy řadu změn. Pořadatelé pozměnili a upravili některé technické sekce a především výrazně přebudovali žákovskou trať, kde je nyní nový technický sjezd a následný výjezd. Většina kategorií absolvuje zkrácenou verzi závodního okruhu.
Není v něm těžký výjezd v lesní pasáži zvaný Levante. Ten si „užijí“ až účastníci dubnového Českého poháru.

Trénink na trati závodu se uskuteční v sobotu od 15 hodin.