Malé jubileum Boreckého půlmaratonu očekává rekordy

Už popáté se uskuteční Borecký půlmaratón, jehož hlavním organizátorem je náš vynikající ultramaratonec Martin Hunčovský (v roce 2003 úspěšně absolvoval nonstop běh na trati 246 km z Atén do Sparty). Závod se startem ve Mšeně se uskuteční v sobotu 18. března.

Borecký půlmaraton

Závod původně vznikl pro fotbalisty SK Slavia Borek a v jeho premiéře běželo do Mšena čtyřiadvacet nadšenců. Pak už účast vystoupala až na loňských rekordních 400 a byl bych rád, kdyby letos opět padl rekord,“ říká Martin Hunčovský.

Účastníci závodu poběží ze Mšena na Harasov, Štampach, Lhotku do Hleďsebe, dále na Čepičky a poté do Velkého Borku, kde je cíl na fotbalovém hřišti. Dvě třetiny tvoří lesní a polní cesty, zbytek asfalt a klidné silnice. Profil je mírně zvlněný, což dělá závod velmi atraktivní – běží se částečně i v Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko Máchův kraj.

Prezentace přihlášených je na hřišti ve Velkém Borku rozložena do dvou dnů – v pátek 17. března od 17 do 21 hodin, v sobotu 18. března od 9 do 10,30 hodin pro ženy a od 9 do 11 hodin pro muže. Po sobotní prezentaci je připraven přesun  připravenými autobusy do místa startu na náměstí ve Mšeně. Zde se bude závodit ve dvou vlnách – v 11,30 hodin se na trať vydají ženy a o půl hodiny později muži. Čekají je tři kontroly s občerstvením – U grobiána (5,5  km), na autobusové zastávce Lhotka (12,8  km) a na rozcestí Čepička (17,1  km).

„Účastníkům zaplatí startovné 250 korun – v ceně je doprava autobusy na místo startu, nadstandardní občerstvení na trase, guláš v cíli, kovová účastnická medaile a diplom. K dispozici bude poprvé také vegetariánské jídlo a pro dva vylosované, ženu a muže, máme připravený bonus do budoucna – doživotní účast na našem závodě zdarma, čili boreckou permanentku,“ dodává Martin Hunčovský.

Pro tři nejrychlejší muže a ženy v absolutním pořadí jsou připraveny poháry a ocenění čeká i na nejlepší vytrvalce ve všech kategoriích. Borecký půlmaratón má i svoje netradiční soutěže – dvě kategorie dvojic (rodič a potomek, resp. člověk a pes) a jednu kategorii sportovních klubů (tři nejrychlejší časy jejich přihlášených členů). Vyhlášení vítězů se uskuteční v15. hodin.

V sázce jsou traťové rekordy Jana Mrázka 1:13:06 hod. z loňska a Radky Churaňové 1:34:24 hod. z roku 2015.  Účastníci závodu se mohou těšit na losování všech startovních čísel o hlavní cenu, kterou je uzená kýta.