Malebný zámecký park v Klášterci nad Ohří otevře své brány běžcům

KLášterec nad OrlicíTuto neděli 19. října běžné turisty na Zámku Klášterec nad Ohří vystřídají návštěvníci v teniskách. Poběží se zde totiž již desátý ročník Běhu zámeckým parkem. Rozlehlý park, jehož historie sahá již do 17. století, otevře své brány malým i velkým sportovcům a především rodinám s dětmi. Účastníkům nabídne start ve třinácti kategoriích.

„Běhání je v současné době populární, takže se náš závod těší rok od roku větší účasti. Letos bychom si moc přáli překonat rekord z loňského roku, kdy si do parku přišlo zaběhat 386 zájemců. Ti se mohou registrovat prostřednictvím webového formuláře, kde je zvýhodněné startovné, nebo až na místě,“ vysvětluje pořadatelka závodu Veronika Blašková z atletického oddílu TJ Klášterec nad Ohří.

Protáhnout se v podzimem zbarveném parku, mohou sportovci ve třinácti kategoriích. “Pro rodiny s dětmi jsou připraveny trasy od 50 do 100 metrů. Dále vypisujeme kategorie pro ty nejmenší účastníky, takzvané „mini“, pro mladší i starší žáky, dorostence, ale i veterány. Nejdelší trať určená mužům měří 7,65 km. Představí se tak třeba již dvouleté děti, ale také zkušení a výborní běžci, ke kterým nepochybně patří olympionička a specialistka na dlouhé tratě Ivana Sekyrová,“ upřesňuje Veronika Blašková.

V neděli v 10 hodin jako první do zámeckého parku vyběhnou rodiny s dětmi, soutěž uzavřou veteránské kategorie mužů, které odstartují v 13:20 hodin. Tři nejlepší závodníci v každé kategorii obdrží v cíli diplom a atraktivní ceny od partnerů, které se podle pořadatelů letos opravdu povedly. Běží se také o stříbrnou botičku a o zdobenou sklenici – jak jinak než se symbolem klášterecké Kyselky. Děti v cíli zase čeká sladká odměna v podobě čokoládové medaile. Koho by honila v cíli mlsná, může navštívit také místní cukrárnu.