Mámo! Táto! Pojďte se hýbat do Kladna!

V neděli 31. května se na Sletišti v Kladně uskuteční již čtvrtý ročník sportovně – společenského projektu Mámo! Táto! Pojďte se hýbat! s podtitulem Den dětí plný sportu, společenských aktivit a zábavy pro celou rodinu.

Sletiště 2014

Pro všechny účastníky je připraven pestrý program, jako například geocaching, obratnost v lanovém centru, hod oštěpem, skok do dálky, hlavolámání a další aktivity. „Na děti i dospělé čeká po všech stránkách zajímavý den. Vyzkouší si sportovní a pohybové činnosti, ke kterým se běžně nedostanou, jako je třeba hod oštěpem. Samozřejmě u toho budou asistovat zkušení trenéři. Dále mají možnost ověřit si svou sokolskou všestrannost,“ zve na akci hlavní organizátor Radovan Douša z pořadatelské agentury WT Concept. „Je až smutné, kolik dětí dnes neumí kotoul,“ dodal Douša.

Program začíná v 9 hodin registrací týmů, v nichž musí být alespoň jedno dítě do 15 let. Přihlásit se do soutěží mohou zájemci během celého dne až do 16 hodin. Od 10 až do 17 hodin probíhají soutěže a sportovní disciplíny a následně se uskuteční také vyhodnocení akce, vyhlášení vítězů a losování bohaté tomboly. Na nejúspěšnější tým čeká „zdravý“ dort s motivem projektu.

Registrované rodinné či sportovní týmy za poplatek sto korun obdrží slosovatelný rodinný pas, drobné občerstvení a vodu. Součástí startovného je i bezplatné zapůjčení holí pro Nordic Walking.

V předchozích ročnících, z nichž dva se uskutečnily v Kladně a jeden v Praze, se do soutěží zapojilo vždy kolem 300 lidí, z toho bylo minimálně 60 procent dětí. „Tuto akci iniciovala Komise Rady města Kladna pro rodiny s dětmi proto, aby volný čas trávila rodina pohromadě, pohybové aktivity provozovala společně a prohlubovala tak vzájemnou soudržnost,“ vysvětluje Radovan Douša.

Více informací: www.mamotatopojdtesehybat.cz

Kontaktní osoba: Radovan Douša, 739 086 447