Maškarní rej se přece jen uskuteční – Moravici nahradí řeka Opava

ni nedostatek vody uprostřed parného léta nezastavil organizátory oblíbeného červencového maškarního vodáckého sjezdu řeky Moravice. Když se akce kvůli suchu nemohla uskutečnit o víkendu 28.-29. července na Moravici, přesunuli ji ve stejném termínu na nedalekou řeku Opavu do Háje ve Slezsku.

„Červencový sjezd řeky Moravice jsme začali pořádat v roce 2005. Později nás napadlo, že by bylo fajn také někdy odložit modrobílá trička – vodácký stejnokroj, a tak letos už posedmé vyplujeme v nejrůznějších maskách a převlecích. V červenci se pravidelně zapojuje víc než tři tisíce vodáků, z toho asi polovina jsou děti. Silnou účast očekáváme i letos, ačkoliv místo Moravice tentokrát pro nedostatek vody vyrazíme na Opavu,“ vysvětluje organizátor populární akce Adam Šindler z oddílu Campanula vodáci.

Sjezd je vhodný pro všechny typy kanoí a kajaků, problémy nebudou mít ani posádky raftů. V sobotu i v neděli budou maškary vyplouvat od 9 do 11 h z Háje ve Slezsku. Podmínkou zapojení se do soutěže o nejlepší masku je úspěšné splutí jezu v Háji, na němž budou posádky vyfotografovány. Snímky nejnápaditějších převleků budou zveřejněny na webu a Facebooku oddílu Campanula vodáci a vítězové se mohou těšit na poukázky na vodácké vybavení.

„Je to vždy velmi zábavná a příjemná akce, zčásti taková naše recese. Sejdeme se, jedeme, pak si dáme společně oběd a zase jedeme až do odpoledne. Od května do července nás pravidelně doprovází spousta rodin s dětmi, které voda moc baví. Maškarní akce je pak pro všechny příjemným zpestřením,“ líčí pohodovou atmosféru akce Adam Šindler.