Mělnický festival sportu – sportovní víceboj, parašutisté a sladký déšť

V pátek 7. a v sobotu 8. září se ve sportovním areálu TJ EMĚ Mělník uskuteční čtvrtý ročník náborové sportovní akce nazvané Mělnický festival sportu 2018 určený pro širokou veřejnost – a především děti. Více než dvacet místních sportovních klubů se ve stejný čas a na jednom místě bude ucházet o nové členy.

„Na myšlenku pořádat takto rozsáhlou náborovou akci nás přivedl Sporťáček, který už několik let přivádí děti do sportovních oddílů. Mělnický festival sportu je dvoudenní akcí. V pátek dopoledne přijdou do areálu žáci prvního stupně základních škol a přihlášeno už je kolem jedenácti set školáků. V sobotu od 13 hodin bude areál otevřen pro všechny ostatní zájemce. V loňském roce se zde vystřídala tisícovka návštěvníků a také letos očekáváme podobný zájem,“ uvádí hlavní organizátor akce Pavel Suk.

Jednotlivá sportovní odvětví mají připraveny stánky s informacemi, ale i prostor si jednotlivé disciplíny vyzkoušet na vlastní kůži. „Každým rokem přibývá zájemců prezentovat svou činnost. Své stanoviště zde bude mít například volejbal, fotbal, basketbal, orientační běh, ale také různé druhy sebeobrany,“ vyjmenovává jen část sportovních aktivit Pavel Suk.

Součástí festivalu je i sportovní víceboj, ve kterém si návštěvníci zasoutěží ve vybraných sportech. Do hracích karet budou sbírat získané body za splněné úkoly. Na budou závěr vyhodnoceni nejlepší aktéři a odměněni medailemi či drobnými cenami.

Celým dnem bude z pódia účastníky provázet sportovní komentátor České televize Jiří Rejman. Postupně představí přítomné sportovní oddíly a samozřejmě bude upozorňovat na pestrý doprovodný program. „Finální časový harmonogram budeme teprve schvalovat, ale již teď můžu prozradit, že si zájemci vyzkouší například vodní skútr. Kolem 16. hodiny se mezi účastníky snesou parašutisté a na závěr celého festivalu přeletí nad areálem letadlo a z jeho trupu bude padat barevný sladký déšť v podobě bonbónů na provázcích,“ přibližuje zajímavý program Pavel Suk.

Mělnický festival sportu je podporován Středočeským krajem a také Českou unií sportu.