Měřínská padesátka nabídne noční pochod a očekává tisícovku účastníků

První červnovou sobotu se v Měříně a jeho okolí uskuteční tradiční turistická akce pro širokou veřejnost – 46. ročník Měřínské padesátky. Letos nabídne šest tras pro pěší turisty a stejný počet také pro cyklisty, které povedou krásnou krajinou Žďárska. Nebude chybět ani 100 kilometrový pochod, jehož první, noční padesátikilometrová polovina odstartuje již v pátek večer.

„Uvidíme, jestli překonáme rekordní účast z minulého roku, kdy bylo nádherné počasí a do akce se zapojilo 936 turistů. Pokud nám i tentokrát bude počasí přát, možná se nám podaří pokořit hranici tisícovky pochodníků. Samozřejmě počítáme i s účastí dětí a rodin s kočárky, pro které jsme připravili kratší trasy,“ uvádí Josef Hrad, předseda pořádajícího Klubu českých turistů Jiskra Měřín.

Každý účastník si nepochybně vybere z bohaté nabídky. Pěší mohou vyrazit na trasy 7,5, 15, 25, 35 a 50 kilometrů, cyklisté mají na výběr 25, 45, 65, 85 a 100 kilometrů. Nechybí ani trať pro horská kola. Na nejdelší trať na 100 km vyrazí aktéři už v pátek 2. června mezi 20. a 21. hodinou.

Měřínské trasy startují na fotbalovém areálu TJ Jiskra Měřín v sobotu 3. června od 7 do 10 hodin. Na startu všichni účastníci dostanou mapku a popis vybrané trasy. Po úspěšném absolvovaní pochodu se všichni opět vrátí na fotbalové hřiště.

„Za symbolické startovné ve výši deseti až třiceti korun, které vybíráme, je pro všechny připraveno drobné občerstvení po cestě a při návratu do cíle si budou moci vybrat polévku nebo guláš. Navíc každý navrátilec dostane účastnický diplom.  Na závěr sobotního dne bude na fotbalovém hřišti hrát k tanci a poslechu živá hudba,“ prozrazuje Josef Hrad.

Měřínská padesátka patří do seriálu Klubu českých turistů – Dvoustovka turistických akcí a je pořádána s podporou České unie sportu, městyse Měřína, Základní školy Měřín a webové databáze turistických akcí www. nacestu.cz.