Město na kolech aneb centrum Hradce Králové o víkendu opět obsadí cyklisté

Hradec Králové bude v neděli 11. září patřit cyklistům. Foto: HKregion.cz

Jak je pohyb zdravý, se skloňuje ze všech stran. Zapojit se do cyklojízdy, protáhnout se, udělat něco pro sebe a ještě se dobře pobavit budou moci v neděli 11. září všichni, kdo dorazí na Eliščino nábřeží v Hradci Králové. Už po jedenadvacáté se zde uskuteční tradiční událost Město na kolech. Lokalita už by nemohla být příhodnejší, východočeské město totiž platí za vyhlášenou bike-friendly zónu.

„Naše akce má charakter veřejné rekreační cyklovyjížďky. Proto se může zúčastnit skutečně úplně každý. Na místě bude okruh lemující Labe, přitom kolikrát se jej cyklisté rozhodnou absolvovat, je zcela na nich. O co nám jde především, je dostat lidi se stejným koníčkem na jedno místo, aby si užili atmosféru a měli pěkný společný zážitek,“ uvedla Zdeňka Hořčičková z pořádající Královéhradecké krajské asociace Sport pro všechny.

Na Eliščině nábřeží před plaveckým bazénem se cyklisté začnou scházet v neděli po ránu. V 10 hodin je na programu společný start, v 11,30 hodin je pak limit pro poslední dojezd. Prvních 400 registrovaných na místě se navíc může těšit na originální tričko s designem k 21. ročníku cyklojízdy.

„Trička jsou každoročně jiná a někteří naši ´štamgasti´ už mají pěknou sbírku. Navíc to pak vypadá moc hezky, když si je cyklisté obléknou na start a máme pak barevně pěkně ladící peloton. Kromě výše uvedeného bude připraven doprovodný program s hrami pro děti, dospělí si budou moct změřit svou tělesnou kondici na několika stanovištích a budou probíhat taneční a sportovní ukázky. Na závěr pak v půl jedné budeme losovat ceny, půjde převážně o sportovní vybavení. Dobrou zprávou pro všechny je, že jich máme skutečně hodně,“ dodala Zdeňka Hořčičková.