Město na kolech přivede do ulic Hradce Králové stovky cyklistů

Hradec KraloveHradec Králové bude v neděli 14. září patřit cyklistům – a nejen jim. Po ulicích města se neobvyklý peloton prožene už potřinácté v rámci akce Město na kolech. O tom, že půjde o skvělou podívanou, svědčí podtitul letošního ročníku „Jízda na všem co má kola.“

Na trati se tak vedle bicyklů objeví kolečková křesla, maminky s kočárky , bruslaři, skateboardy a také podomácku zkonstruované stroje. Stovky účastníků se vrhnou do víru cyklobraní již v deset hodin ráno, kdy proběhne slavnostní zahájení.

Také z druhého hesla „Nebudeme závodit – budeme si užívat“ vyplývá, že nepůjde o závodění v právém slova smyslu, ale hlavně o zábavu. „Cílem této akce je vytáhnout rodiny od televizí a počítačů, aktivně strávnit den a užít si legraci. Na účastníky čeká bohatý doprovodný program, takže se jedná také o kulturní událost, která patří k těm největším ve městě,“ vysvětluje Eva Víšková z Královéhradecké krajské Asociace sportu pro všechny.

Letošní jízda Město na kolech se v tomto roce navíc stala součástí projektu České unie sportu „ČUS SPORTUJ S NÁMI“.Cyklonadšence při jejich pouti městem doprovodí hned tři hudební kapely, jež budou rozmístěny podél trati a na startu. Před samotným výjezdem dostanou účastníky do správné nálady cvičitelky aerobiku, místní kavárny a restaurace nabídnou posezení k odpočinku, po celou dobu bude k dispozici také občerstvení.

Příznivci cyklistiky a kol ve všech podobách, kterých bylo v minulém roce 1200, dostanou od organizátorů trička. Vítězové pěti soutěžních kategorií si navíc odnesou sponzorské dárky a nově také medaile. „Odměníme už tradičně nejpočetnější rodinný tým, věkově nejstaršího účastníka a účastnici, jimž bývá přes osmdesát let, a také nejmladší dívku a chlapce – tomu loni byly jen dva roky a pro cenu si nepřišel, protože usnul.“ říká s úsměvem Eva Víšková.

Hradecké ulice budou automobilové dopravě uzavřeny do 12 hodin a je na každém, kolikrát si zhruba šestikilometrovou trasu objede. Start se uskuteční opět u Plaveckého bazénu (50 m), dále trať povede Šimkovými sady, přes Tyršův most (tam si účastníci prohlédnou čerstvě instalované sochy) a Masarykovo náměstí , kde jim jízdu zpříjemní hudební projekce. Poté se peloton vydá po stezce po Tylově nábřeží až k Labskému mostu a odtud zamíří zpátky k bazénu.