Městský běh Karvinou láká vytrvalce na novou trať, tombolu i koloběžky

V sobotu 4. července opět vyrazí běžci všech věkových kategorií do ulic Karviné. V 15,30 hodin odstartuje z náměstí T. G. Masaryka ve Fryštátu 11. ročník Městského běhu Karvinou, který je určen nejen pro výkonnostní vytrvalce, ale především pro amatérské atlety a mládež. A ti, co zrovna nejsou nadšenci pohybu po vlastních nohách, si v rámci doprovodného programu mohou vyzkoušet i jízdu na koloběžce.

Karviná

„Počasí by nám mělo přát, a tak očekáváme, že se hlavního závodu zúčastní zhruba dvě stovky mužů a žen a asi stovka mládežnických běžců nejen z okolí, ale i z dalších míst České republiky, Polska a Slovenska. Jeden rok jsme zkoušeli pozvat i známé vytrvalce, ale velice rychle jsme pochopili, že tato akce je především záležitostí města a regionu a že byse měla zaměřit na podporu masového sportu,“ vysvětluje ředitel závodu Tomáš Owczarzy z pořádajícího oddílu atletiky TJ Jäkl Karviná.

V hlavním závodu na 10 km, který začne v 17 hodin, čekají muže a ženy dva nové pětikilometrové okruhy. Pro rekreanty a začátečníky je připraven od 16,15 hodin kondiční běh na 800 m. Ještě předtím (od 15,30 hodin) se postupně uskuteční běhy předškoláků (ročník 2009 a mladší) na 200 m, mladších žáků a žákyň (2008 – 2005 na 400 m a starších žáků i žákyň (2004 – 2000) na 800 m.

„Na nejúspěšnější běžce v hlavní kategorii čekají menší finanční prémie – oba vítězové například dostanou tisíc korun. Na programu bude také velká tombola, do níž se zapojí všichni účastníci a každý něco vyhraje. Kromě pohárů dostanou ti nejlepší také tradiční keramické medaile,“ připomíná Tomáš Owczarzy.

Zajímavým zpestřením pro návštěvníky závodu se nepochybně stanou koloběžky Kostka, které si zájemci budou moci vyzkoušet v rámci doprovodného programu.

„Letos navíc uspořádáme vložené soutěže v rámci dětské atletiky – Kid´s athletics – pro děti ve věku od čtyř do jedenácti let. Pro nejmenší budou připraveny různé speciální disciplíny a překážky. Všem zájemcům se budou věnovat trenéři našeho atletického oddílu, kteří hned na místě vytipují případné talenty,“ říká Tomáš Owczarzy.

Spolupořadateli a partnery 11. ročníku Městského běhu Karvinou jsou Běžecký klub SAK ložiska Karviná a Sokolem Karviná a akce se koná rovněž za podpory Statutárního města Karviná.