MIA Festival roztančí v sobotu Cheb, dorazí i dvojnásobný vítěz StarDance Jan Onder

Cheb očekává v sobotu 31. března nájezd tanečníků. Opět se zde totiž uskuteční MIA Festival, určený amatérům i profesionálům, kteří milují tanec, ale také třeba gymnastiku, rope skipping nebo aerobik.

Organizátoři stejně jako každý rok i letos mysleli na to, aby si návštěvníci z akce odnesli plno zážitků, a tak zajistili exkluzivního hosta. „Svou účast přislíbil dvojnásobný vítěz televizní soutěže StarDance Honza Onder s partnerkou. V sobotu budou mít všichni, kdo dorazí, příležitost projít si společnou rozcvičkou pod jeho vedením,“ uvedl Jiří Černý z pořádajícího oddílu SK Trinity Cheb.

Škála disciplín bude nesmírně široká. Představí se soutěžící v kategoriích aerobik, step aerobik, street dance, break dance, disco, orient, gipsy, lidové tance, country, gymnastika, originální, výrazový a standardní tanec, latina, balet, rock’n’roll, rope skipping, ale vystoupí také roztleskávačky a mažoretky. Své umění předvedou jak jednotlivci, tak skupiny.

Slavnostní zahájení se odehraje poslední březnovou sobotu v 9,15 h v chebském Kulturním centru Svoboda, následovat bude rozcvička s Janem Onderem a od 9,50 h se pustí do akce první soutěžící. Celodenní vstupné pro diváky je 80 Kč. Organizátoři očekávají účast 550 dětí všech věkových kategorií, které předvedou asi tisíc různých tanečních a pohybových čísel.

„Každý soutěžící se může těšit na cenu, objednáváme je dopředu pro všechny tak, aby si skutečně každý ze soutěže odvezl nějakou památku. Ti nejlepší získají medaile, poháry a diplomy, dále se účastníci mohou těšit na nejrůznější sportovní pomůcky a vybavení,“ popsal Jiří Černý.