Mistrovskou trať na Božím Daru si vyzkouší i mladí vyznavači sněhových prken

Ve čtvrtek 23. února se na sjezdovce Za Prahou na Božím Daru uskuteční mládežnické závody ve snowboardingu – Božidarský snowboardcross, který je prvním dílem 2. ročníku originálního Zimního supercrossu.  Ten tvoří tři závody: vedle snowboardcrossu jsou jeho součástmi ještě skicross (sjezdové lyže) a nordiccross (běžky).

cross

„V minulém roce se snowboardcrossu zúčastnilo přes šedesát závodníků nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Rádi bychom letos tento počet překročili,“ sděluje Ivana Dobišová z pořadatelského Klubu Krušných hor.

Božidarská trať byla vybudována pro juniorské mistrovství světa ve snowboardingu a na její stavbě se podíleli zahraniční autoři. Po skončení tohoto šampionátu v úterý 21. února se otevře tento areál i pro další závody.

„Mistrovská trať, která měří 700 metrů, bude z důvodu bezpečnosti lehce upravena. Start i cíl zůstane na stejném místě, jen se poněkud sníží skoky, čímž se zmírní profil tratě,“ uvádí Ivana Dobišová.

Závody jsou určeny pro mladé závodníky, kteří budou rozděleni do tří věkových kategorií. Kategorie Kids ve věku od 7 do 10 let, Rookies 11 – 14 let a Juniors 15 – 19 let. Registrace na závody je možná elektronicky nebo přímo na místě v den závodů do 9 hodin v závodní kanceláři v cíli snowboardcrossové trati. Během dopoledne proběhne nejprve trénink všech účastníků, následně se rozjedou závody. Vyhlášení nejlepších jezdců je naplánováno na 15 hodinu. Pro první tři nejrychlejší závodníky v každé kategorii jsou připraveny poháry a věcné ceny jako elektronika či sportovní vybavení.

„Na Božím Daru panují skvělé sněhové podmínky – trať je výborně připravena. Nicméně na čtvrtek hlásí meteorologové déšť, což může ovlivnit konečnou účast na závodech. Každopádně věříme, že se tu ve čtvrtek sejdeme v hojném počtu a milovníky adrenalinových závodů počasí neodradí,“ doplňuje Ivana Dobišová.