Mládežnický Nordiccross na Božím Daru se uskuteční už o týden dříve

V sobotu 18. března – už o týden dříve proti původnímu termínu – se na sjezdovce za hotelem Praha na Božím Daru uskuteční poslední závod třídílného krosového seriálu pro děti a mládež Supercross 2017. Tentokrát budou účastníci závodit na běžeckých lyžích v disciplíně nordiccross.

nordiccross

„Původně plánovaný termín 25. března jsme z obavy před rychlým táním sněhu přeložili na dřívější datum. V tuto chvíli na Božím Daru panují výborné sněhové podmínky, které, jak věříme, nám vydrží. Ve čtvrtek a v pátek budeme připravovat finální podobu tratě,“ vysvětluje Ivana Dobišová z organizačního týmu Klubu Krušných hor.

Nordiccross má na programu závody v sedmi věkových kategoriích. Účastníci prvních dvou (5-7 let a 8-9 let) budou startovat jednotlivě ve dvou měřených kvalifikačních jízdách, z nichž se lepší čas zapíše do celkového pořadí. Všichni aktéři získají účastnický diplom a ze startovních čísel bude vylosováno deset závodníků, kteří obdrží hodnotné cen od partnerů.

Věkové kategorie nad deset let budou nasazovány do vyřazovacích jízd. Startovat budou po čtveřicích a dva nejrychlejší vždy postoupí dál. Po skončení finálové jízdy je připraveno slavnostní vyhlášení, při kterém organizátoři ocení šest nejrychlejších závodníků v každé kategorii účastnickou medailí, a na tři nejlepší čeká ještě pohár.

„Pro závodníky připravujeme jinou trať, než která byla postavena pro první dva závody seriálu – snowboardcross či skicross. Velký důraz klademe na bezpečnost všech účastníků, a proto na ně tentokrát čekají nejen sjezdy, boule či klopenky, ale také výběhy,“ uvádí Ivana Dobišová.

Závody startují v 9 hodin na krosové trati na sjezdovce za hotelem Praha. Přihlásit se mohou všichni zájemci do pátku 17. března do 16 hodin.