Mladí běžci na lyžích již v sobotu změří své síly v Josefově Dole

Josefův DůlOkolo dvou set mladých běžkařů očekávají organizátoři již 43. ročníku pohárové lyžařské soutěže pro děti do 14 let s názvem Jarní kritérium v běhu na lyžích. Žáci a předžáci vyběhnou na tratě v Lyžařském areálu Lesana v sobotu 24. ledna.

„Zatím to vypadá, že nám počasí přeje, i když ještě trochu sněhu bychom klidně uvítali. Momentálně pracujeme na přípravě tratí. Pokud se do soboty výrazně neoteplí, nebo nebude pršet, vše by mělo vyjít podle plánu,“ přeje si za pořadatele Josef Kozlovský z TJ Jiskra Josefův Důl, která akci technicky zajišťuje ve spolupráci s Krajským svazem lyžařů Libereckého kraje.

A proč právě věková kategorie do 14 let? „Myslíme si, že pro tyto děti zase tolik příležitostí není a potřebují se více vyzávodit. Přestože se do závodů hlásí zejména děti z lyžařských oddílů, přivítáme kohokoliv i z řad veřejnosti,“ přibližuje Josef Kozlovský s tím, že zájemci se mohou hlásit až do pátku 23. ledna. A podle všeho čeká na účastníky opravdu výjimečná atmosféra. Hlasitě fandící rodiče a kamarádi závodníků jsou při této akci na denním pořádku, takže o bouřlivou diváckou kulisu bude jistě postaráno. Přímo na tratích se naopak fanouškům závodníci odvděčí špičkovými výkony.

„Jarního kritéria v běhu na lyžích se ve velkém účastní lyžaři z tradičních lyžařských oddílů z celého Libereckého kraje, kteří se až padesáti procent účastní republikových závodů a patří ke špičce v tomto sportovním odvětví. Dorazí však i závodníci například z Královéhradeckého nebo Pardubického kraje, takže se těšíme na opravdu skvělé výkony,“ láká na sobotní akci Josef Kozlovský.

Závody odstartují v 10 hodin. Děti postupně změří své síly v intervalových a hromadných závodech klasicky i volně na trase Lyžařský areál Lesana – Josefův Důl – Dolní Maxov. Vítězové, kteří vzejdou z celkem šestnácti soutěžních kategorií, se mohou těšit na sladké dorty. Nejlepší trojice v každé kategorii si k tomu ještě odnese medaili a diplom. S drobnými dárky však nakonec odejdou úplně všichni.

 

Kategorie, délky tratí:

–          předžáci: 2009 a ml. (200 m – K – intervalově)

–          předžáci: 2007-08 (600 m – K – intervalově)

–          žactvo nejmladší: 2005-06 (1 200 m – K – intervalově /2x 600m/)

–          žactvo mladší: 2003-04 (3 kola – V – hromadně)

–          žactvo starší: 2001-02            (5 kol – V – hromadně)

Žákovské ročníky 2006 -2001 startují samostatně

Jedno kolo volného závodu měří 600 m, závodníci dojeti o jedno kolo jsou vyřazeni – budou ve výsledcích včetně bodů do PLK.