Mladí karatisté zabojují o trofeje při tradičním Kamiwaza Cupu

Tradiční turnaj Kamiwaza Cup proběhne na pražském Chodově v sobotu 23. dubna. Foto: FB Kamiwaza Karate

Pražský Chodov se v sobotu 23. dubna opět stane dějištěm turnaje Kamiwaza Cup, který se už stal klasickou součástí programu mladých vyznavačů japonského bojového umění karate. Potěšující zprávou je, že se zájem o akci vrátil na úroveň před koronavirovou pandemií.

„Počty přihlášených jsou pěkné, čísla rostou od dob uvolnění restrikcí. Počítáme, že se zapojí kolem tří stovek bojovníků. Turnaj je oblíbený pro svůj motivační charakter, k účasti není nutné mít bůhvíjaké předchozí zkušenosti, zkusit si to tedy může prakticky každý,“ uvedl ředitel turnaje Filip Miler z pořádajícího Sportovního klubu Kamiwaza Karate.

Soutěže ve sportovní hale Jedenáctka vypuknou v 9 hodin. Karatistické naděje si mohou zvolit hned z osmi disciplín – karate agility, kihon/kihon-ido, kumite balloon, kata beginner, kumite beginner, standardní kata a kumite a členové SC Spirit Říčany a SK Kamiwaza Karate se navíc mohou zapojit do bonusového chytání pásků.

„Většina startujících se zapojí do vícero disciplín, za odměnu se ti nejlepší mohou těšit na medaile a diplomy. Tradičně je velký zájem o tombolu, v té máme spoustu zajímavých cen, namátkou třeba pěkné hračky nebo položky věnované sponzory,“ prozradil Filip Miler.