Móda první republiky rozzáří Dámskou jízdu na Božím Daru

První republika – tak zní motto 15. ročníku Dámské jízdy 2018, originálního lyžařského závodu v běžeckých stopách na Božím daru, který se uskuteční v neděli 4. března. Akce si už při svém vzniku v roce 2004 dala za cíl vytáhnout ženy od plotny, aby se věnovaly alespoň chvíli samy sobě.

„Téma letošního ročníku se nám opravdu povedlo. Nenašli bychom výstižnější pro oslavu století sportu v České republice. Už se těším, jaké zajímavé kostýmy budou tentokrát k vidění,“ uvádí Jitka Peřina, hlavní organizátorka akce z Lyžařského klubu Slovan Karlovy Vary.

Loňský ročník s podtitulem Princezny na lyžích bohužel ovlivnil nedostatek sněhu na trati, a tak se závod uskutečnil pouze pěší formou. Jen jedna ze 107 princezen si obula běžecké lyže – trojnásobná olympijská medailistka Květa Pecková-Jeriová.

„V tuto chvíli je na Božím Daru dostatek sněhu. Dokonce jsme se rozhodli, že pro nejmladší kategorii holčiček připravíme stopu přímo na náměstí. A kdo si netroufne závodit na běžkách, může vyrazit na trať pro pěší,“ říká Jitka Peřina.

Závodí se v pěti kategoriích – holčičky (ročník 2010 a mladší) absolvují trať dlouhou 500 metrů, ostatní kategorie – slečny (1999-2009), ženy (1967-1999), seniorky (1966 a starší) a kategorie pěší (bez omezení věku) – čeká pětikilometrová trať.

Prezentace na závod probíhá od 9 do 10,30 hodin v Obecním úřadě Boží Dar a od 11 hodin už zazní startovní povel. Na závěr se uskuteční bohatá tombola losovaná ze všech startovních čísel.