Muchovman nabídne už dvanáctou porci adrenalinu

V okolí Černostudničního hřebenu na Tanvaldsku bude opět slyšet lehké dusání, klapot přehazovačky kola a cinkot lezeckých karabin – v sobotu 16. května se zde totiž koná 12. ročník závodu Muchovman. Původní impuls se zrodil v hlavách několika nadšenců, které napadlo, že spojí do družstva běžce, cyklistu a lezce.

Muchovman

Černostudniční terén je pro tento závod ideální skvělé cyklo trasy, trasy pro běh a skály pro lezení jsou na jednom místě v okolí Muchova. Letošní ročník má opět základnu ve Zbytkách v areálu Hospody ve Vrších, řekl Vladimír Vyhnálek z  TJ Seba Tanvald, která závod spolupořádá s Českou asociací extrémních sportů.

Nultý ročník měl v roce 2003 na startu necelou stovku nadšenců, o rok později jich už bylo přes 200 a v loňském roce se ve výsledkových listinách jednotlivých kategorií objevilo 143 tříčlenných týmů. „Z původně uvažovaného ´sranda závodu´ se stala mohutná adrenalinová akce pro širokou veřejnost, potvrdil Vladimír Vyhnálek.

Každé družstvo tvoří lezec, cyklista a běžec. Startuje se intervalově po 90 vteřinách. Štafetu rozebíhá lezec, který se ze startu přemístí k Čertovým skalám, kde musí postupně vylézt (jištěn pořadatelem) na čtyři věžičky. Na každé je umístěn zvonek, lezec do něj ťukne na znamení, že vrchol zdolal. Na kartičku mu to potvrdí jistič. Poté pokračuje po značené trase až k Hospodě ve Vrších , kde na něho čeká umělá stěna se zvonečkem. Po zdolání předává kartičku cyklistovi, kterého  čeká  třináctikilometrový okruh v jižních partiích Černostudničního hřebene – na kartičku si nechá potvrdit průjezd kontrolou a opět u Hospody ve Vrších předává štafetu běžci. Ten vyběhne na hřeben a po něm doběhne na vrchol Muchova. Kontrola vyplní poslední volnou kolonku na společné kartičce a běžec se vrací stejnou cestou zpět do areálu  Hospody ve Vrších.

Pořadatelé už mají přihlášky 45 tříčlenných družstev bez omezení věku, 13 družstev seniorů (členové musí mít věk 30 let a výše), 7 týmů veteránů (věk nad 40 let), 19 týmů žen, 2 týmů +150 let (součet věku členů musí být  vyšší než150), 10 smíšených družstev (dva muži a jedna žena nebo dvě ženy a jeden muž),  v soutěži jednotlivců pak 20 mužů a 4 ženy.

Poslední přihlášky bereme ještě v den závodu do půl deváté, jednotlivci v těchto družstvech ale už nebudou mít nárok na účastnické tričko to mají jisté všichni, kteří se přihlásili a zaplatili startovné buď 1 140 korun za družstvo nebo 490 korun  za jednotlivce do 19. dubna, informoval Vladimír Vyhnálek.

Prezentace přihlášených závodniků je Hospodě ve Vrších v pátek 15. května v době od 18 do 20 hodin, v den startu pak od 7.30 do 8.30 hodin. Startovní výstřel padne přesně v 9:30 hodin. S vyhlášením výsledků počítáme v areálu Hospody ve Vrších, kde bude i tradiční losování tomboly a večer pak after party pro všechny účastníky i ostatní spřízněné duše, připomněl Vladimír Vyhnálek.

 

Podrobnosti: www.muchovman,.net, kontakt: Vladimír Vyhnálek +420 601 372 020, e-mail: vvyhnalek@tanvald.cz