Myslív Race láká na prověřené překážky i novou, kratší trať

Závodníky čeká na Myslív Race pořádná fuška. Foto: Myslív Race

Dospělí, děti, jednotlivci i týmy – zkrátka milovníci náročných překážkových běžeckých závodů typu Spartan Race či Predator se vydají v sobotu 23. července do obce Myslív na Klatovsku, aby zde změřili své síly na náročné trati závodu Myslív Race, jejíž delší varianta čítá více než šedesát překážek a ta kratší dobrých čtyřicet.

„Devítikilometrová trať už je klasika, letos jsme se ale rozhodli nově přidat i pětikilometrovou a už na ni máme sto přihlášených. I s delší distancí to vypadá, že se dostaví minimálně 450 závodníků, což nás pochopitelně těší. Snazší práci máme tentokrát se samotným vedením tras. V minulém roce kvůli kůrovcové kalamitě probíhala v lese těžba a museli jsme dost improvizovat, ta už je ale u konce, takže nejsme nikterak omezeni,“ vysvětlil Martin Moravec z pořádajícího sportovního oddílu TJ Sokol Myslív.

V areálu závodu navnadí diváky před hlavním programem od 9,30 hodin juniorské disciplíny – nejprve odstartují v rámci nesoutěžního klání Family Race děti do šesti let v doprovodu rodičů, následně se v jejich stopách vydají děti do jedenácti let na kilometrové a do čtrnácti let na dvoukilometrové trati.

V 11,30 vyběhnou muži a ženy v hlavním závodě a ve 14 hodin nakonec tříčlenné týmy. Jejich složení je libovolné, na trati si účastníci mohou vzájemně pomáhat – ovšem nikoliv přijmout pomoc od někoho z přihlížejících – hlavní podmínkou klasifikace pak je, aby všichni členové týmu závod dokončili společně.

„Překážky nabídneme tradiční, bude to dost na ruce, chybět nebudou věže, bahno, řeka, potápění, brodění… Ale budou i některé novinky, to bude trochu překvapení i pro nás, jelikož je zatím stále vyrábíme. Po doběhu se každý, kdo závod dokončí, může těšit na originální medaili a ve večerních hodinách proběhne tradiční after party, kdy zahrají kapely Galileo, Parkán a Paradox,“ shrnul Martin Moravec.