Myslív Race nechá běžce sáhnout na dno fyzických i psychických sil

Tvrdá dřina a velká zábava současně – to je Myslív Race!

Spartan? Predator? Kdepak, tohle je Myslív Race, který okolím stejnojmenné vsi v okrese Klatovy provede v sobotu 24. července běžce, kteří mají slabost pro výzvy. Na trati dlouhé 9,5 kilometru je totiž čekají nejen prudká stoupání, ale především 65 překážek, s nimiž si poradí pouze skutečně komplexní sportovci.

„Do cesty se běžcům postaví například dutý kmen, jejž musejí prolézt, rotační cívka, ručkování, šplhání a třeba i dvě hladké stěny, které bude třeba vzporem vylézt nahoru a posléze sestoupit po horolezecké stěně. Novinkou je konstrukce se zavěšenými kolmými tyčemi, které musí závodník zdolat bez toho, že by se dotkl země a na závěr cinknout na zvoneček,“ uvedla zakladatelka závodu z pořádajícího sportovního oddílu TJ Sokol Myslív Andrea Moravcová.

V sobotu se v Myslívu nejprve postaví od 10 hodin na start na svých tratích dětské kategorie, v 11,30 hodin je pak budou následovat muži a ženy a ve 14 hodin vyrazí do boje o příčky nejvyšší tříčlenné týmy. V poslední jmenované kategorii může být složení libovolné, podmínkou účasti je věk minimálně 15 let a dokončení závodu společně.

„Letos máme strop stanovený na 400 závodníků a už nyní máme 330 přihlášených, takže se naplnění kapacity minimálně přiblížíme. Na všechny, kdo dokončí, budou v cíli čekat originální medaile, ty nejlepší pak čeká třeba taška se speciálním gravírovaným půllitrem a další hodnotné ceny. Po závodě navíc zahrají rockové kapely Arzzen, Paradox a Metallica Revival Beroun,“ prozradila Andrea Moravcová.